Reklama


Reklama


Reklama

Rusza konkurs Funduszu Toyoty z grantami do 20 tys. zł! [FILM+FOTO]

7 września ruszyła kolejna edycja konkursu grantowego Fundusz Toyoty - „Dobre pomysły zmieniają nasz świat", w którym organizacje mogą otrzymać granty do 20 tys. na realizację projektów małej rewitalizacji.

Fundusz Toyoty stworzony przez fabrykę Toyoty co roku wspiera oryginalne i ciekawe projekty, które zakładają trwałą zmianę w otoczeniu i związane obszarami priorytetowymi firmy, którymi są: ekologia, edukacja techniczna, sport, bezpieczeństwo na drogach oraz poprawa mobilności - swoboda poruszania się.

- W tym roku podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu zasięgu Funduszu Toyoty z obecnego powiatu wałbrzyskiego do aglomeracji wałbrzyskiej oraz o wprowadzeniu funduszu na terenie powiatu oławskiego, na którego obszarze, w Jelczu-Laskowicach, funkcjonuje nasza druga fabryka. Oznacza to, że oprócz powiatu wałbrzyskiego także organizacje non-profit z takich miejscowości jak: Kamienna Góra, Lubawka, Nowa Ruda, Świebodzice, Świdnica, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów oraz Oława, Jelcz-laskowice i Domaniów będą mogły wziąć udział  Funduszu Toyoty
– podkreśla prezes fabryki Toyoty Dariusz Mikołajczak. - W Funduszu Toyoty nie chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze. Dla nas to przede wszystkim budowanie silnych partnerstw złożonych z firm, instytucji, organizacji oraz poszczególnych mieszkańców działających wspólnie na rzecz lokalnej społeczności – dodaje prezes fabryki Toyoty.
Młodzi projektanci pracują nad koncepcją zagospodarowania


Fundusz Toyoty to partnerstwo czterech podmiotów. W przygotowaniu i realizacji projektów organizacjom pomagają uczniowie technikum architektury krajobrazu Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu oraz uczniowie kierunku informatyka Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach. Fundacja Edukacji Europejskiej pełni rolę koordynatora Funduszu a fabryka Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach finansuje najlepsze pomysły.
Minigolf - szkoła w Boguszowie-Gorcach


W konkursie mogą wystartować organizacje non-profit, czyli jednostki nie nastawione na osiąganie zysku takie jak fundacje, stowarzyszenia, szkoły, wyższe uczelnie, kluby sportowe, wspólnoty samorządowe.  Maksymalna kwota wsparcia projektu wynosi 20.000 zł, natomiast całkowita pula środków do rozdysponowania to aż 100.000 zł dla projektów realizowanych w aglomeracji wałbrzyskiej oraz 60.000 zł dla projektów z powiatu oławskiegoŁączna pula grantów to 160 tys. złotych. Wszystkie zaplanowane działania w ramach projektów powinny być zrealizowane pomiędzy marcem a październikiem 2021. Część z nich powstanie dzięki dodatkowemu wsparciu ze strony partnerów – firm, które w zamian za możliwość poznania unikalnego systemu produkcyjnego Toyoty przekazują środki na cele funduszu. Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa w październiku Toyota wznawia powiązany z działalnością funduszu program wizyt dla firm.
Ekologiczne ogrody przyrody - liceum w Wałbrzychu


We wtorek 15 września w siedzibie Zespołu Szkół Nr 5 przy ul Ogrodowej w Wałbrzychu oraz w środę 16 września na terenie Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie dla organizacji zainteresowanych składaniem wniosku do Funduszu Toyoty. Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z zasadami ubiegania się o dotację oraz projektami zrealizowanymi w poprzednich edycjach konkursu grantowego.
Miasteczko rowerowe - PSP nr 10 w Wałbrzychu

Szczegółowe informacje znajdują się na nowej, dedykowanej stronie funduszu www.FunduszToyoty.pl, na której umieszone są między innymi filmy prezentujące fundusz, interaktywna mapa realizacji projektów z poprzednich edycji oraz wniosek, w tym wersja online dostępna w ciągu miesiąca, którą należy złożyć do 31 października.

Zachęcamy do obejrzenia filmu promującego Fundusz Toyoty:

2020-09-15 13:02 1638 Funduszu Toyoty, konkurs, granty, Toyota, fabryka

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb