Stragona kończy sezon z workiem medali

W ciągu ostatnich dwóch tygodni zawodnicy klubu LKS Stragona Strzegom kilkukrotnie stanęli na podium. Wychowankowie Katarzyny i Marcina Konarskich zdobyli medale Mistrzostw Polski i Pucharu Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.

Zaledwie 11-letnia Michalina Paterska, dosiadająca konia Pegaz wygrała rozgrywane w Mosznej Mistrzostwa Polaki Młodzików w WKKW. Prowadząc od próby ujeżdżenia nie oddała pierwszej pozycji. Jako jedyna bezbłędnie pokonała parkur i cross kończąc całą rywalizację ze złotym medalem.

Podczas zakończonego w miniony weekend w Baborówku Finału Pucharu Polski w WKKW po medale sięgnęło aż czterech zawodników Stragony. Michasia Paterska i Pegaz wywalczyli srebrny medal w kategorii wiekowej młodzicy. Po srebro sięgnęli również Marysia Krzywda i November Rain (kategoria juniorów młodszych). Agata Piskadło i Brodway zdobyli brąz w kategorii juniorów, a Jakub Wiraszka dosiadający Cornero złoto w kategorii młodych jeźdźców.

Nie zabrakło również sukcesów samego klubu. LKS Stragona zajęła drugie miejsce w klasyfikacji klubów w dyscyplinie Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego.

2021-10-05 21:44 297 Stragona, LKS Stragona ,Strzegom, Morawa

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb