Stary Strzegom w kolorze! [FOTO+FILM]

250 wydrukowanych prac i ponad 400 w wersji cyfrowej - tyle zdjęć liczy wystawa pt. "Striegau w kolorze", którą przygotował strzegomianin - Tomasz Smagłowski. Autor podjął się trudu digitalizacji i koloryzacji zbioru pochodzącego sprzed ponad 100 lat!
 
- Wystawa jest podróżą wehikułem czasu do Strzegomia z początku XX wieku, gdzie przy pomocy nowoczesnych technik koloryzacji zdjęć, ukazałem dawny obraz miasta w kolorze - tłumaczy Tomasz Smagłowski, autor wystawy.

Wystawa składa się z ponad 250 prac, które zdobią ściany Izby Tradycji Ziemi Strzegomskiej w Centrum Aktywności Społecznej "Karmel" i czekają na widzów. Autor przygotował również prezentację multimedialną, która liczy już ponad 400 zdjęć w cyfrowej jakości.

- Jestem w trakcie przygotowania krótkiego, kilkuodcinkowego serialu historycznego, związanego z wystawą. Mam zamiar pokazać w nim i opowiedzieć historię poszczególnych zdjęć. Materiał ukaże się w Internecie, w tym mediach społecznościowych - dodaje Tomasz Smagłowski.

Oto filmowy zwiastun wystawy, którą po zniesieniu reżimu sanitarnego, będzie mógł zobaczyć dosłownie każdy.
 
2020-12-30 21:07 514 Striegau w kolorze,wystawa,Tomasz Smagłowski,Strzegom,wystawa zdjęć,Centrum Aktywności Społecznej,Karmel

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb