Spotkanie dolnośląskich samorządowców w Strzegomiu [FOTO]

Kilkudziesięciu samorządowców z Dolnego Śląska spotkało się w Strzegomiu, aby rozmawiać o możliwości finansowania projektów w ramach nowej perspektywy unijnej i funduszy europejskich na najbliższe lata. Na pytania i wątpliwości dolnośląskich włodarzy odpowiadał wicemarszałek Grzegorz Macko oraz eksperci z Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu.
 
Spotkanie w Strzegomiu było kolejną tego typu inicjatywą zorganizowaną na Dolnym Śląsku, po spotkaniu w Nowej Rudzie. -Uzyskaliśmy wiele wyjaśnień, które budziły nasz niepokój – podsumował konferencję Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Goście z Urzędu Marszałkowskiego odpowiadali na pytania stawiane przez samorządowców z subregionu wałbrzyskiego w kontekście funduszy europejskich dla Dolnego Śląska oraz programu Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

- Ogromne pieniądze, bo ponad 500 mln euro jest zaplanowane na wydatkowanie na południu województwa (...). Mamy zamiar ułatwić maksymalnie, jak to możliwe, korzystanie z tych środków włodarzom - zapewniał wicemarszałek Grzegorz Macko.


Wicemarszałek zapowiedział nadchodzące konsultacje w sprawie możliwości finansowania projektów oraz zachęcał, by w razie pytań zwracać się do Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu.
2022-01-21 17:01 303 Grzegorz Macko,Urząd Marszałkowski, Fundusz Sprawiedliwej Transformacji, samorządowcy, subregion Wałbrzyski

Komentarze

~Gacuś

Coś się samorządowcy rozmarzyli. Te 500 milionów już ma przeznaczenie. Dobra zmiana i polski bezład zapłaci nimi te kary do których PiS doprowadził.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb