Odnowioną estakadą pojadą pociągi! [FOTO]

Przejazd pociągów ponad ulicami Strzegomia siedmiusetmetrową estakadą znów jest możliwy. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poprawiły warunki dla wywozu kruszywa z pobliskich kamieniołomów. Na prace spółka przeznaczyła około 12 mln zł. Odnowiona estakada pozytywnie wpisuje się w panoramę strzegomskiej starówki.

Strzegomska estakada to 745-metrowa żelbetowa konstrukcja z 45 niszami i 3 wiaduktami, która łukiem otacza stare miasto. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły remont obiektu i przygotowanie nowego toru. Wymienione zostały podkłady, tłuczeń i szyny.

Ozdobne gzymsy, parapety i barierki, umieszczone na budowli powstałej na początku XX w., zostały naprawione, co pozytywnie zmieniło wizerunek obiektu. Wykonawca oczyścił sklepienia i ściany estakady oraz powierzchnię nad sklepieniami. Ubytki zostały uzupełnione, a miejsca spękań i zarysowań zabezpieczone. Również prace związane z odwodnieniem powinny gwarantować dobry stan obiektu na kolejne lata. Już wcześniej, za około 5 mln zł, odnowione zostały trzy wiadukty „umieszczone” w estakadzie. Prace przy estakadzie prowadziła firma Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej „DOLKOM” Sp. z o. o. we Wrocławiu.

Remont estakady, to kolejne prace PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na Dolnym Śląsku, które zwiększają rolę kolei w transporcie towarów. Zmodernizowana jest linia Legnica – Lubin - Rudna Gwizdanów i przebudowana stacja Kłodzko Miasto. Elektryfikacja odcinka Węgliniec – Zgorzelec zwiększyła możliwości przewoźników na linii Wrocław - Zgorzelec. Obecnie realizowana jest przebudowa ważnej dla ruchu towarowego stacji Ścinawka Średnia na linii Kłodzko – Wałbrzych.

Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
2020-01-10 15:39 2237 estakada kolejowa, PKP, Strzegom, remont estakady

Komentarze

~Kojko

Pięknie odnowiony jest. Ładnie wygląda. Tylko żeby jeszcze nie ten wstyd dla miasta na europejską skalę.

~~POL~

Kojko weź idź umyj dup... Bo żal takich jak ty słuchać.

~Sperr

Co ty~~PO~ ....kojko ma się myć? On? No chyba, że też był jednym z delegatów. Do dziś się fetor ciągnie.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb