Reklama


Reklama


Reklama

Sentymentalna podróż z Santa Ynez do miejsc swoich przodków [FOTO]

Rodzinna historia i miejsca z nią związane przywiodły Beate Halligan aż Stanów Zjednoczonych do Strzegomia. Mieszkanka Santa Ynez w Kalifornii odwiedziła miasto w miniony piątek, w ramach sentymentalnej podróży do miejsc swoich przodków.
 
- Jak się okazało, przodkowie pani Beate mieszkali przy ul. Mickiewicza, naprzeciwko basenów kąpielowych, zaś dziadek – Niemiec Georg Julius Liepelt pracował w pierwszej połowie XX w. w strzegomskim magistracie jako skarbnik (audytor) i główny specjalista od księgowości. Po II wojnie światowej dziadkowie wraz ze swoimi dziećmi, w tym matką Beate Halligan, zostali przesiedleni do Niemiec. Tam, w zachodniej części, w 1949 r. urodziła się właśnie nasza bohaterka - informuje gmina Strzegom w mediach społecznościowych.
 
Oprócz wizyty w strzegomskim urzędzie, gdzie Beate Halligan i jej znajomych przyjęła sekretarz gminy Strzegom – Iwona Zabawa, goście zwiedzili najważniejsze strzegomskie zabytki z przewodnikiem miejskim – Krzysztofem Bartnickim i spotkali się z Melittą Sallai w Morawie.
 
fot. gmina Strzegom
2023-07-03 12:57 1366 Strzegom, odwiedziny, Beate Halligan

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb