Rozpoczęła się rewitalizacja "Fortu Gaj" [FOTO]

Planowana od wielu lat inwestycja wreszcie się rozpoczęła. Chodzi o jeden z zielonych zakątków Strzegomia - znany i lubiany przez mieszkańców "Fort Gaj". Rewitalizacja zakończy się nową przestrzenią do spacerów, wypoczynku i pikników. Wstępny termin realizacji to koniec września 2021 r.

- Ruszyły prace przy przebudowie "Fort Gaju". Obecnie wykonywana jest droga dojazdowa oraz czyszczenie z zakrzaczeń i zarośli terenu - tłumaczy Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Środki na remont i modernizację "Fortu Gaj" będą pochodzić z "Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych" i z budżetu gminy. Koszt rewitalizacji I etapu wyniesie blisko 4,5 mln zł.

- Przypomnę, że cały teren będzie oczyszczony, odnowione zostaną mury okalające, wybudowana zostanie kanalizacja. Teren będzie zaopatrzony w wodę i prąd. Pojawią się nowe ścieżki, mała architektura, toalety i nowe nasadzenia, zamontowany zostanie monitoring - dodaje burmistrz.

Atrakcję „Fortu Gaj” stanowić będzie fontanna oraz miejsce na ognisko i grilla.
2020-11-13 18:19 1487 Strzegom, Fort Gaj, remont, rewitalizacja

Komentarze

~Strzegom

A może jakiś raporcik na temat koronawirus ile przebadał Pan Burmistrz urzędników i jaka sytuacja na froncie w przeczkolach i szkołach i niech Pan nie udaje że jest pięknie i ładnie bo tak nie jest

~Rurarz

Do "PRZECZKOLA" to chyba już dawno chodziłeś i natym etapie pozostałe do tej pory.

~Strzegom

Do rurarz a ty na atepie żłobka i tam już zostań

~Rurarz

Widzę postępy u ciebie. Może jednak ta nauka zdalna ma jakieś dobre strony. Udało Ci się poprawnie napisać słowo "żłobka". Brawo.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb