Remont ul. Dąbrowskiego wydłuży się [FOTO]

Od lipca br. mieszkańcy i kierowcy zmagają się z utrudnieniami na ul. Jarosława Dąbrowskiego w Strzegomiu. Trwają tam prace remontowe, które niestety ulegną wydłużeniu do jesieni 2022 r. Przyczyny takiego stanu rzeczy są przynajmniej dwie.

-Projektant z Warszawy, który wykonywał projekt tej drogi, źle zaprojektował urządzenia pod ulicą, a szczególnie kanalizację deszczową. W związku z tym musiało nastąpić, po wejściu wykonawcy, przeprojektowanie tego terenu i w tym momencie zaczęły się kłopoty – wskazuje Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia
 
Kolejną kolizją są nieprawidłowe podłączenia kamienic do kanalizacji, które również mają wpływ na wydłużenie planowanych prac remontowych.
 
-Drugie utrudnienie, które tutaj wystąpiło, to niestety to, iż większość wspólnot mieszkaniowych z tej ulicy jest źle podłączona do kanalizacji, i deszczowej, i sanitarnej. Musimy to wszystko uregulować, wszystko prawidłowo zrobić i te czynności w tej chwili są wykonywane – dodaje Zbigniew Suchyta.
 
Wstępnie prace na odcinku o długości prawie 300 metrów miały się zakończyć w kwietniu 2022 roku. Obecnie, zakończenie prac planowane jest na wrzesień 2022 roku.
 
2021-11-15 22:31 288 remont, ulica, Dąbrowskiego, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb