.
.

Ratowali poszkodowanych w wypadku [FOTO]

Pokazem sprzętu, ratownictwa technicznego i gaszenia płonącego oleju, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stanowicach postanowili uczcić jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.  Wszystko w  ramach uroczystości "Vivat Niepodległa!" organizowanych przez Stowarzyszenie Mieszkańców Na Rzecz Rozwoju Wsi Stanowice.

10 listopada strażacy ze Stanowic pokazali, co potrafią. Prócz prezentacji najnowszego sprzętu pozyskanego we wrześniu br. z dotacji Funduszu Sołeckiego oraz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, najmłodsi mieli okazję wsiąść do pojazdu strażackiego i operować prądem gaśniczym.

Największą popularnością cieszył się pokaz ratownictwa technicznego w wykonaniu JOT OSP Stanowice. Strażacy udowodnili, że w takich sytuacjach liczy się czas i skuteczny sprzęt. Na koniec druhowie przeprowadzili symulowaną akcję gaszenia płonącego oleju wodą.

Prócz pokazu strażaków na Stanowiczan czekał koncert kapeli góralskiej, pokazy filmów i biesiada ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.

2018-11-10 15:40 1562 Vivat Niepodległa, Stanowice, OSP Stanowice, akcja ratownicza

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb