Radni jednogłośnie przyjęli budżet na 2021 rok!

22 grudnia radni Rady Miejskiej w Strzegomiu jednogłośnie przyjęli budżet z dochodami na poziomie 132 239 499,05 zł oraz wydatkami na poziomie 142 082 368,20 zł i deficytem sięgającym 9 842 869,15 zł.
 
- To wielkie zobowiązanie. Dziękuję za 21 głosów. To nie będzie łatwy budżet, ale wspólnie damy sobie radę. Zgoda Rady Miejskiej służy gminie i jej rozwojowi - podsumował jednogłośne przyjęcie budżetu Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.
 
Na liście przyszłorocznych inwestycji znalazło się wiele przedsięwzięć bliskich lokalnej społeczności i organizacjom pozarządowym.
 
- W dobie pandemii, kryzysu w naszej gminie, inwestycje będą sięgały 12 mln zł. Jest to realizacja rzeczy, które planowaliśmy i systematycznie planujemy na kolejne lata. To, co było wielkim marzeniem w gminie Strzegom - "Granitowa Obwodnica", która odciąży nas od transportu ciężkiego, staje się faktem. Ponad 1 mln zł jest skierowanych na tę inwestycję - tłumaczył podczas sesji Tomasz Marczak, przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu.
 
Przewodniczący wspomniał także o rozwoju ścieżek pieszo-rowerowych,  inwestycjach związanych z drogami oraz przebudowie ulicy Brzozowej, Andersa, Malinowej i Wodnej za kwotę 1,4 mln zł. Na wsparcie wysokości 825 tys. zł mogą liczyć także strażacy z sieci OSP w gminie Strzegom. Na liście znalazły się także remonty świetlic w Granicznej, Bartoszówku i Rogoźnicy. Tomasz Marczak wymienił także inwestycję związaną z rewitalizacją "Fortu Gaj" oraz inicjatywą zgłoszoną przez harcerzy w ramach Budżetu Obywatelskiego, a dotyczącą powstania Pomnika Harcerskiej Lilijki.

Fot. UM w Strzegomiu
2020-12-22 20:22 463 budżet, sesja, Rada Miejska, Strzegom, Tomasz Marczak, Zbigniew Suchyta

Komentarze

~ryży koń

Jedno głośność rady jest zdumiewająca. Jak w rządzie. Ciekawe czy w budżecie znalazła się kwota na drogę do garaży przy ul Świętego Jana? Choćby taką, jak do garaży za piekarnią przy ul Kościuszki...pewnie nie. Przy ul. Jana nie ma garażu przewodniczący Rady Miejskiej.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb