Reklama


Reklama


Reklama

Będzie bezpieczniej w Rusku. Powstanie tam nowa jezdnia i chodnik [FOTO]

Promesy o łącznej wartości ponad 75 milionów złotych trafiły do 33 gmin w regionie. Czeki odebrali ich przedstawiciele 13 listopada, podczas spotkania w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, a przeznaczone zostaną na inwestycje drogowe. Gmina Strzegom otrzymała z tej puli 2 miliony 600 tysięcy złotych na przebudowę drogi we wsi Rusko.
 
Zadanie w gminie Strzegom będzie polegać na przebudowie ponad półkilometrowego odcinka drogi w centrum wsi w celu poprawy bezpieczeństwa i komfortu poruszania się. - Po przebudowie droga będzie posiadać: jezdnię o szerokości 5 metrów i nawierzchnię z betonu asfaltowego, pobocze gruntowe, zjazdy z nawierzchni z kostki betonowej, kamiennej, chodnik o szerokości 2 metrów i nawierzchni z kostki betonowej, wybudowaną sieć kanalizacji deszczowej i oświetlenie dedykowane dla przejścia dla pieszych – wymieniają strzegomscy urzędnicy.
 
Dofinansowanie na drogi lokalne przyznawane jest na poziomie prawie 64% kosztów kwalifikowanych, co oznacza że inwestycja w Rusku pochłonie ponad 4 mln zł.
 
Na liście beneficjantów z powiatu świdnickiego, oprócz gminy Strzegom, znalazła się Jaworzyna Śląska i Marcinowice.

fot. FB/Gmina Strzegom
2023-11-14 10:04 410 budowa, inwestycja, Rusko, droga, chodnik

Komentarze

~Janek57

Cytując słowa byłej premier ,,Te pieniądze nam po prostu się należały" a tak na poważnie, cieszymy się z każdych pieniędzy dla naszej gminy, ale mam nadzieję, że już nie będzie więcej żadnej transakcji wiązanej. Pieniądze za pomnik, lub nazwę ulicy czy placu, czy też poparcie w wyborach.

~magaa

A ci znowu z tymi kartonami. Samorządowe też przegracie. Żadna łaska zrobić chodnik na wsi (przy okazji - jakieś drzewa pójdą do wycinki? na Brzegowej też planuje się wyłącznie beton??).

~do Belek

Czy ktoś widział, czy ktoś wie. Gdzie jest Belek. Hallo belek daj głos. Twój głosik poszedł w PiSdu?

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb