L
r

Przywieźli laur z Grecji

Brygida Szymańska z grupy biegowej Strzegomska Dwunastka dobiegła, jako druga wśród Polek na metę Autentycznego Maratonu Ateńskiego. Podczas 36 edycji imprezy wzięło udział ponad 700 uczestników z Polski, w tym 7 ze Strzegomia.

36 edycja maratonu zbiegła się w czasie z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W biegu z miasta Maraton, z metą na stadionie Panathinaiko wzięło udział 7 członków grupy biegowej Strzegomska Dwunastka, którzy potraktowali wydarzenie, jako przedsięwzięcie sportowe i patriotyczne, chcąc tym samym uczcić jubileusz.

- Zrobiłam to. Marzenie spełnione. Przebiegłam legendarny, historyczny Athens Marathon The Authentic – mówi Brigida Szymańska ze Strzegomskiej Dwunastki. – Nie skończyłam, jak kiedyś Filippides, choć trasa była mega trudna. Ponad 42 kilometry ukończyłam w czasie 3 godzin 29 minut i 54 sekund. To moja „życiówka” i ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu II miejsce wśród Polek na mecie.

Dla przypomnienia, bieg odbywa się na trasie liczącej ponad 42 kilometry, którą według legendy pokonał Filippides po wygranej bitwie Greków z Persami pod Maratonem w 490 r. p.n.e. Po obwieszczeniu zwycięstwa i ostrzeżeniu Ateńczyków przed atakiem perskiej floty, posłaniec zmarł z wycieńczenia.
 
W przypadku uczestników biegu ze Strzegomskiej Dwunastki, wszyscy dotarli szczęśliwie na metę.


Źródło: facebook.com / Fot. Brygida Szymańska
2018-11-12 12:03 650 Strzegomska Dwunastka, Maraton Ateński, Brygida Szymańska, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb