Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Strzegomiu [FOTO]

Narodowe Święto Niepodległości w Strzegomiu, jak zawsze obchodzone było z wielką pompą. Burmistrz Zbigniew Suchyta w swoim przemówieniu życzył mieszkańcom życzliwości i apelował o szacunek dla poglądów innych ludzi.

- Częściej szukajmy dobrego u innych, a nie tylko krytyki i pomówień – czasami z byle powodu - szczególnie w mediach społecznościowych – mówił burmistrz Strzegomia, dziękując wszystkim, a zwłaszcza młodzieży, za udział w obchodach.

Uroczystości rozpoczęły się tuż przed południem od wciągnięcia flagi narodowej na maszt przy Bazylice Mniejszej w Strzegomiu. Następnie odprawiona została msza św. w intencji ojczyzny, której przewodniczył ks. bp. Marek Mendyk.

Po liturgii uczestnicy święta przenieśli się pod pomnik I.J. Paderewskiego, gdzie odbyły się przemówienia, odczytano Apel Pamięci, a żołnierze Kompanii Honorowej Wojska Polskiego - X Brygady Logistycznej w Opolu oddali salwę honorową. Uroczystości zakończyły się złożeniem wieńców, kwiatów i zniczy pod pomnikiem działacza niepodległościowego.
2022-11-11 17:37 696 Narodowe Święto Niepodległości, Strzegom, 11 listopada

Komentarze

~Gabor Kiraly

A dlaczego nie na Skwerze Kaczyńskiego? hmm?

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb