Przybędzie mieszkań komunalnych

Budowa małych mieszkań o podwyższonym standardzie dla osób mieszkających w trudnych warunkach oraz noclegowni i pomieszczeń tymczasowych dla mieszkańców, którzy nie płacą czynszów – to propozycja władz samorządowych gminy Strzegom, by poprawić trudną sytuację bytowo - materialną i ograniczyć ubóstwo w gminie.

Gmina jest w trakcie realizacji projektu budowy mieszkań komunalnych: 1- i 2-osobowych o podwyższonym standardzie. Każdy z lokali będzie miał swoje osobne wejście i około 26 m kw. powierzchni. Oferta jest skierowana głównie do ludzi samotnych, opuszczających dom dziecka i znajdujących się na listach mieszkaniowych.

Pomieszczenia tymczasowe dla niepłacących czynszu

Druga część projektu to noclegownia i pomieszczenia tymczasowe, które są skierowane do tych, którzy systematycznie od lat nie płacą za mieszkania. Propozycja ta skierowana jest także do bezdomnych, którym gmina chce pomóc wyjść z bezdomności. W noclegowni będzie pralnia, natryski, toalety, jadalnia i świetlica.

Realizacja już w 2021 roku

- Gmina planuje już w listopadzie złożyć wniosek o granty do Banku Gospodarki Krajowej na budowę tych obiektów. Jest już lokalizacja i gotowa koncepcja. Przy dobrych wiatrach realizacja nastąpi w przyszłym roku – w pierwszej kolejności będą to pomieszczenia tymczasowe i noclegownia – tłumaczy Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

W obiekcie przewidziano także filię Ośrodka Pomocy Społecznej, która będzie prowadzić swoją działalność, a także służyć osobom starszym.

2020-06-05 08:03 1965 Strzegom, mieszkania socjalne, mieszkania komunalne, noclegownia

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb