.
.

„Granitowy Leopold” podbije Irlandię! [FOTO]

Promują region, pomagają podopiecznym z domów dziecka i realizują przygodę życia. Kuba i Benek ze Strzegomia po raz drugi wystartowali  trasą rajdu Złombol do Irlandii. Ich środkiem transportu jest niezmiennie polonez nazwany „Granitowym Leopoldem”.

W zeszłym roku załoga „Granitowego Leopolda” dojechała na Półwysep Chalcydycki w Grecji. Duet dotarł do celu w 5 dni. Tegoroczna, XIII edycja Rajdu Złombol wiedzie trasą przez Czechy, Niemcy, Holandię, Belgię, Francję, Anglię do Irlandii. Metę zaplanowano w Górach Wicklow.

- Cieszy nas reakcja darczyńców, którzy bez wahania przyłączyli się do akcji. W ten sposób mamy szansę pomocy dzieciakom, promocji regionu i przeżycia prawdziwej przygody. Warunki do jazdy nie są najłatwiejsze, ponieważ w polonezie mamy 50 stopni Celsjusza, a na zewnątrz prawie 40. Na szczęście mamy czterostrefową klimatyzację w postaci czterech otwartych okien w aucie  relacjonuje Jakub Romanowski, członek załogi „Granitowego Leopolda”.

Polonez pochodzi z 2001roku. Według zapewnień załogi jest oryginalny i nie posiada modyfikacji. Kuba i Benek chcą dotrzeć do celu we wtorek tj. dzień przed zaplanowanym na 3 lipca finałem rajdu. Ekipa do pokonania ma ok. 2500 kilometrów.

- W tym roku podróżujemy pięcioosobową  ekipą, ponieważ są z nami 11-letnia Nina, 16-letnia Oliwka i 17-letnia Zuzia. Dziewczyny dzielnie dają radę, są bardzo pomocne i dumne z podróży życia w szczytnym celu – dodaje Jakub Romanowski.

W tym roku na starcie za sterami pojazdów z epoki PRL stanęło ok. 450 załóg. Złombol to rajd charytatywny, mający na celu pomoc podopiecznym  z domów dziecka. Jak zapewniają organizatorzy w ciągu 12 lat działania rajdu, uczestnicy pomogli już 3275 dzieciom z 90 domów dziecka.

Fot. Bernard Kawiak

2019-06-30 20:10 1264 Granitowy Leopold, Złombol 2019, Jakub Romanowski, Bernard Kawiak

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb