.
.

Przeżyli chwile grozy [FOTO]

Kilkanaście zastępów straży pożarnej interweniowało przy Alei Wojska Polskiego 40 w Strzegomiu. Przyczyną był pożar sadzy w kominie.

- Nie wiedziałam, co się dzieje. Usłyszałam szum w ścianie. Ubrałam wnuki i wybiegłam z mieszkania, kiedy zobaczyłam wozy podjeżdżające pod budynek. Na korytarzu poczułam zapach spalenizny i spotkałam strażaków. Powiedzieli, że to pożar komina. Mam nadzieję, że zaraz bezpiecznie wrócimy do domu – relacjonuje jedna z mieszkanek budynku.

Do pożaru sadzy doszło 23 listopada ok. godziny 21.30. Tego typu zdarzenia są o tyle niebezpieczne, że gwałtowna reakcja spalania może spowodować pęknięcie i nieszczelności w przewodzie kominowym. Wysoka temperatura lub ogień wydobywający się z szczelin komina może doprowadzić do pożaru w budynku, a przez pęknięcia do pomieszczeń mieszkalnych może dostawać się również dym oraz zabójczy dwutlenek węgla.

Przyczyną takich sytuacji najczęściej jest brak czyszczenia przewodów dymowych. Jednak to nie wszystko. Palenie w piecu śmieciami, mokrym drewnem również prowadzi do osadzania się cząsteczek sadzy. Dlatego w trakcie sezonu grzewczego należy rzetelnie przeprowadzać kontrolę stanu technicznego przewodu kominowego. Gdy nagromadzona jest sadza, należy ją niezwłocznie usunąć.

W akcji udział brali strażacy z jednostek: OSP Strzegom, OSP Stanowice, OSP Goczałków i JRG Świebodzice.

2018-11-23 22:48 3277 Pożar sadzy, Aleja Wojska Polskiego, PSP Strzegom, PSP Stanowice, PSP Goczałków

Komentarze

~ronson

Sześć zastępów straży a nie kilkanaście jednostek.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb