Przedszkole "Pod Lipami" prawie gotowe [FOTO]

Od jesieni ubiegłego roku trwa remont dawnej wozowni przypałacowej w Morawie. Wkrótce rozpocznie tam działalność przedszkole, działające od 1993 roku przy Fundacji św. Jadwigi, które oprócz odrestaurowanej przestrzeni zyska również nową nazwę - „Pod Lipami”. Pomimo, że prace jeszcze się nie zakończyły to obiekt już robi ogromne wrażenie.

Dyrektor Fundacji św. Jadwigi w Morawie, Marzena Muszyńska-Szwegler podkreśla, że aranżacja przedszkola i sposób zaprojektowania przestrzeni pozwoli najmłodszym na podejmowanie różnorodnych form aktywności oraz umożliwi im samodzielne poznawanie świata, zgodnie z własnym tempem rozwoju i potrzebami. - Przedłużeniem przestrzeni przedszkolnej będzie duży taras, na którym dzieci będą mogły pracować, ale także odpoczywać po wyczerpującej zabawie na placu zabaw - dodaje dyrektor Fundacji.

Budynek przypałacowej wozowni przeszedł kapitalny remont pod nadzorem konserwatora zabytków. Posiada funkcjonalne sale, komfortowe łazienki oraz nowoczesną kuchnię, w której obecnie instalowane jest wyposażenie. Uroczyste otwarcie placówki  zaplanowano na 3 września.

Remont budynku na nową siedzibę przedszkola możliwy jest dzięki finansowemu wsparciu dwóch niemieckich fundacji: Softwarestiftung i Reemtsmastiftung oraz dzięki środkom własnym niemieckiego stowarzyszenia Kindergarten und Bildungsstaette e. V.
2022-08-03 16:18 312 przedszkole, Morawa, Pod Lipami, Pałac Morawa, Fundacja św. Jadwigi

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb