Powstanie granitowa rzeźba Bazyliki Mniejszej [FOTO]

- Postanowiłem wykonać „matkę” Strzegomia, czyli naszą bazylikę na chmurce z granitu – zdradził strzegomski rzeźbiarz Zbigniew Zych. Artysta realizuje pracę w ramach VIII Biennale Rzeźby w Granicie. Efekty są zdumiewające.

W VIII Strzegomskim Biennale Rzeźby w Granicie bierze udział 8 artystów w międzynarodowym składzie. Przez ponad miesiąc z twardym, strzegomskim granitem mierzą się takie znakomitości, jak Radosław Keler, Andrzej Kosowski, Martin Kuchar, Christos Mandzios, Grzegorz Niemyjski, Marcin Nosko, Marcin Plichta i Zbigniew Zych.

Efekty pracy artystów będzie można zobaczyć na strzegomskim Rynku już 1 sierpnia br. podczas uroczystego wernisażu. Będzie to także okazja do tego, aby poznać artystów i móc osobiście porozmawiać o ich twórczości.

Tymczasem nam udało się podpatrzyć powstające dzieło w pracowni Zbigniewa Zycha.
 
2021-07-29 14:26 532 Zbigniew Zych, artysta, rzeźbiarz, Strzegom, Biennale Rzeźby w Granicie

Komentarze

~PRZEPIĘKNE DZIEŁO

TO MOIM ZDANIEM NAJPIĘKNIEJSZE DZIEŁO, TAKIE NASZE. CZUĆ WIĘŹ ARTYSTY I EMOCJONALNE PODEJŚCIE DO NASZEJ PIĘKNEJ BAZYLIKI. PRZEPIĘKNE!!!!!!

~Olooooo

Ładne,ale z drugiej strony ciekawe kto za to płaci, ile i z czyich pieniędzy?

~rogal

Kto za to płaci? Ja płacę, ty Oloooo płacisz , my płacimy. Bedzie pan zadowolony. I niektórzy z urzędu przy okazji się wylansują. A co? Można? można

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb