Reklama


Reklama


Reklama

Ponad pół miliona złotych kary dla parafii w Stanowicach [FOTO]

Na parafię Rzymskokatolicką pod Wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stanowicach nałożono karę administracyjną w wysokości ponad 579 tys. zł. Decyzję wydał burmistrz Strzegomia, po tym jak przez niewłaściwie przeprowadzone cięcia pielęgnacyjne zniszczono 53 drzewa na cmentarzu w Stanowicach, stanowiącym własność parafii. Wniosek w tej sprawie złożyła Fundacja FOTA4Climate z Sochaczewa, domagając się nałożenia kary za ogłowienie drzew.

O sprawie pisaliśmy w połowie maja br. (Cmentarz ogłowionych drzew w Stanowicach. Urząd wszczął postępowanie administracyjne)
. 11 września br. Fundacja FOTA4Climate poinformowała, że otrzymała decyzję burmistrza Strzegomia, która nakłada na parafię finansową karę. - Większą część płatności kary odroczono, ale kwota 173 880,00 zł jest nałożona bezwarunkowo. Decyzja jest nieprawomocna. Zakładamy odwołanie Parafii. Sami również analizujemy taką możliwość w zakresie odroczenia płatności kary – informują przedstawiciele Fundacji FOTA4Climate i dodają, że chcą w ten sposób dać czytelny sygnał sprawcom takich zniszczeń, że bez względu na stan prawny, nie będą one tolerowane.

fot. archiwum NaszStrzegom.pl
2023-09-12 11:04 4629 parafia, Stanowice, kara, zniszczone drzewa, cmentarz

Komentarze

~obserwer

No i extra. Powinni się panu księdzu do portek dobrać. Szkoda tylko Stanowiczaków, bo książę przeżuci karę na parafian. Taki ma zwyczaj.

~Belek

Dlaczego tak bardzo Tuskowi i całej PO nie podobają się inwestycję w Polsce dzięki którym nasz gospodarka plasuje się na podium w całej UE? dlaczego tak im przeszkadza to ,że Orlen przynosi takie ogromne zyski pomimo tego ,że się rozwija przecież to duma dla Polaków ,że w całej Europie mamy tysiące stacji i czerpiemy ponad 40% zysków dlaczego tak ich boli ,że inne spółki skarbu państwa przynoszą zyski tak samo jak LOT ,który Tusk chciał sprzedać za bezcen ? niech kazdy z Was zastanowi się na kogo ma głosować ? na tych kiedy była bieda i ludzie brali chleb na zeszyt czy dla tych którzy dbają o interes Polski i Polaków

~Obywatel

Belek jesteś tak przesiąknięty TVP , że tak naprawdę nie ma co z tobą rozmawiać, ale jak już coś piszesz to zweryfikuj swoje informacje wcześniej. Myślę ie naprawdę nie boli. No chyba, że jesteś wyjątkiem .

~Belek

TVP nie oglądam to są fakty ,wymień co Peo zrobili dobrego dla Polski?pokaż sklep w którym ludzie teraz kupują na zeszyt,? Za Tuska było ich mnóstwo

~Korona

Tylko kompletny pacan może przekręcić artykuł o pociętych gałęziach nad trupami na polityczną propagandę.

~Anatolij

Ty Belek jesteś jakiś patafian. Normalnie się tobie coś pozajaczkowało we łbie. A to wszystko od tej żółci jaką jesteś przepełniony. Tak się rudego boisz, że nawet gdy o księdzu napisali to ty rudego gnębisz. Nie bój się Belek koniec PiS jest bliski. Nieudaczniki opisowe nie wsadzili Niemca do pierdla to teraz on wsadzi nieudaczników

~Dagmara

Proszę nie manipulować ludźmi. Faktycznie drzewa zostały przycięte mocno, ale tak trzeba, bo gdyby były bardziej rozrośnięte to wyrządziłyby szkody przy wietrze tak jak poniszczyły pomniki 4 lata temu. Niestety o tym nikt nie wspomniał i nikt nie wziął odpowiedzialności.... Szanowny autor tekstu powinien dorzucić kilka zdjęć z teraz jak te drzewa mocno odrosły po takim przycięciu. Ale po co... zróbmy nagonkę na Proboszcza, który jako jeden z nielicznych dba o cmentarz, który nawet nie jest jego, robi to dla parafian i mieszkańców NIE TYLKO STANOWIC, bo ludzie z okolic też mają tutaj swoich bliskich. Także jak się podaje informacje, to najlepiej wszystkie... ale czego się spodziewać po dziennikarzach i to z gazety Strzegomskiej.

~MAT123

Takie fundacje jak tfu FOTA4Climate powinny zostać zakazane. Robią więcej szkody niż pożytku. Pseudoekolodzy mający gdzieś dbanie o środowisko. A poziom dziennikarzy naszstrzegom.pl to totalne dno. Weryfikacja i przedstawianie rzetelnie informacji nie istnieje. Jakich zniszczeń? Byliście teraz na cmentarzu? Widzieliście jak teraz drzewa wyglądają? Liczę na sprostowanie i przedstawienie całości tematu. A burmistrz strzegomia niech się już więcej nie kompromituje bo polityka przewróciła mu w głowie.

~Tadeuszek

Tak czy inaczej kara powinna być. Tak się nie robi, aby kaleczyć stare drzewa. Na innych cmentarzach też są drzewa i też je przycinają. Tylko nie w taki bezczelny sposób pani Dagmaro.

~szybkimaciek321

500 tys zł za obcięcie kilku gałęzi? boże daj siły i rozgrzeszenie tym którzy zafundowali piekło tej parafii, gdyby śp papież żył i się o tym dowiedział…

~Pilarz

Maciusiu a po co ty papieża z grobu wyciągasz, trzeba było myśleć co się robi a jak nie to trzeba płacic teraz.

~Xxxxx

Do pierdla go wsadzić na co najmniej 10 lat, zakała naszej parafii w Stanowicach, połowa ludzi się odwróciła od niego, wolimy chodzić do Strzegomia do kościoła żeby tego idiotę nie oglądać

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb