Reklama


Reklama


Reklama

Policjanci odwiedzili uczniów strzegomskiej „czwórki” [FOTO]

Zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia były tematem spotkania uczniów strzegomskiej „czwórki” z funkcjonariuszami miejscowego Komisariatu Policji. St. asp. Rafał Gmyrek i sierż. szt. Robert Wiśniewski omówili z dziećmi najważniejsze zagadnienia, których wspólnym mianownikiem było bezpieczeństwo.

- Uczniowie w trakcie spotkania z policjantami dowiedzieli się jakie zagrożenia czekają na nich w drodze z domu do szkoły, na co zwracać wówczas uwagę i czego unikać. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz wyjaśnili jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi – podsumowuje mł. asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy. 

W spotkaniu wzięli udział wychowankowie oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas 1-3 – informuje Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzegomiu. - Duże zainteresowanie dzieci wzbudził mundur policjanta, akcesoria potrzebne mu do pracy oraz radiowóz policyjny – dodaje w komunikacie Szkoła.

fot. PSP nr 4
2023-10-12 10:47 1577 policja, spotkanie, edukacja, PSP nr 4, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb