W Strzegomiu powstanie Straż Miejska?

- Trwają przygotowania do powołania małej, trzyosobowej jednostki z określonym zakresem czynności. Straż Miejska będzie zajmowała się ochroną środowiska, gospodarką komunalną oraz monitoringiem – wskazał dziś w Radiu Sudety 24 burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

Radni Rady Miejskiej w Strzegomiu ostatecznie podejmą decyzję o powołaniu jednostki w mieście, choć, jak twierdzi burmistrz, wielu samorządowców popiera projekt.

- Prowadzimy obecnie przygotowania, polegające na stworzeniu statutu i organizacji szkoleń dla pracowników – dodał Zbigniew Suchyta.

Samorządowcy chcą, aby jednostka, oprócz działań związanych z monitoringiem miasta, dysponowała dronem antysmogowym.

Według zapewnień burmistrza, jednostka miałaby rozpocząć działalność już od 1 lipca br.

Fot. pixabay.com
2021-02-11 12:57 1180 Straż Miejska, Strzegom, dron antysmogowy

Komentarze

~Janek57

Szanowny panie Burmistrzu,to już przerabialiśmy,Straż Miejska była w Strzegomiu.Z tego co zapamiętałem,to jedynym zadaniem było wlepianie mandatów babci,która sprzedawała swoje kwiaty lub warzywa z działki, lub za małego pieska,który biegał bez smyczy.Ogólnie mówiąc do nakładania mandatów.Po rozwiązaniu tej formacji, przestępczość wcale nie wzrosła, a za zaoszczędzone pieniądze miał być dofinansowany posterunek Policji.Nie wiem po co reaktywować, no chyba ze trzeba zmniejszyć bezrobocie.Do obserwacji monitoringu,nie potrzeba panów ,którzy zaraz dołożą sobie gwiazdki na pagony.A do ochrony środowiska i gospodarki komunalnej, mamy w UM odpowiednie komórki i ludzi, jak to Pan sam kiedyś powiedział.Ja się nie zgadzam na takie marnotrawstwo naszych pieniędzy,pieniędzy podatników.

~ppppp

Gdyby faktycznie mieli ścigać głównie gminnych śmieciarzy czy palących byle czym to OK. Ale nie ma co się oszukiwać - tu liczyć się będą wyłącznie wpływy z mandatów do budżetu gminy.

W Naszym mieście najbardziej jest potrzebne zapewnienie bezpieczeństwa w postaci KARETKI S Z LEKARZEM, która RATUJE ŻYCIE CZŁOWIEKA, gdy liczą się SEKUNDY zdiagnozowania, podania leku, uratowania życia malutkiemu niemowlakowi, schorowanemu seniorowi, czy pracownikom kamieniołomów, zakładów kamieniarskich przy wypadkach przy pracy, jakie w Naszym mieście dominują ze względu na lokalne wielkie złoża granitu, Nasz Skarb, ale zarazem bardzo niebezpieczną branżę. Przy takiej branży, ciężkiej pracy i dużej ilości firm musimy zapewnić bezpieczeństwo, szybki dojazd i natychmiastową pomoc LEKARZA. To priorytet, jaki samorząd powinien zapewnić mieszkańcom. Tu powinny być skumulowane wszelkie starania władz i radnych, tu zainwestowane wszystkie te finanse, zamiast na zbędne twory fantazji. Zakupienie Karetki S w ramach tych wydatków jest zainwestowaniem w MĄDRY ROZWÓJ I POSTĘP CYWILIZACYJNY!!!! A do wymienionych zadań są Kompetentne Wydziały w UM oraz patrole Policji.

~Ryży koń

Jak najbardziej jednostka jest potrzebna. Ale oprócz ganiania śmieciarzy powinni być bezwzględni dla pijaków w parku na ulicy i dla pisarzy co to nie sprzątają po psie. m55ek95

~Ojeja

Straż miejska, po co? Była, nic porządnego nie robiła poza polowaniem na emerytki zpieskiem w parku. Jak ognia unikali interwencji z huliganami (w trosce o swoje zapasione brzuchy) przemykali obok awantur jakby byli ślepi i głusi. Karetka na miejscu, to jest potrzeba Strzegomia.

https://radiosudety24.pl/strzegomscy-samorzadowcy-chca-powolac-straz-miejska-audio,a970

Proszę Państwa, proszę o zrozumienie podjętego tematu powołania straży miejskiej. Z audycji wynika, że ta jednostka ma na celu monitoring, ochronę środowiska, gospodarkę komunalną. Gdyby tak NAPRAWDĘ liczyły się te piękne idee bezpieczeństwa, ekologi, dbania o środowisko to w trosce o Nas, Nasze bezpieczeństwo i gdyby były pieniądze świeciły by się latarnie w nocy w całym mieście przez tyle tygodni. W trosce o środowisko i Nasze Zdrowie już od bardzo dawna poczynione powinny być pomiary, kontrole, pomiary dronem z kominów śmierdzącego, duszącego dymu, który notorycznie, uciążliwie tworzy gęstą zawiesinę nad całym miastem. Zapewniona ciągłość i dostępność dopłat do wymiany pieców. W trosce o ekologię i gospodarkę komunalną powinno się raczej zachęcać, wręcz odgórnie dawać przykład ekologicznego myślenia poprzez zachęcające bonifikaty za kompostowniki na bio odpady w gospodarstwach domowych w podziale za Osobę a nie za nieruchomość i adekwatny koszt bonifikaty bio odpadów, który kształtuje się w granicach 5 zł za osobę. Nie byłoby tematu o rozliczaniu śmieci za wodę, tematu o podwyżce za śmieci do 28 zł w wyniku dbałości i negocjacji przy przetargu. Proszę Państwa, tu nie chodzi o Nasze Szczęście, Piękne Szczęśliwe Życie, Nasze Zdrowie, Dbanie o środowisko i Dbanie o Nasze Bezpieczeństwo. Dbałoś o to wszystko buduję się odgórnym przykładem, zachętą, z uśmiechem, miłym gestem w stronę mieszkańca, dotychczasowym postępowaniem. NIE KARANIEM, NIE STRACHEM, NIE INWIGILACJĄ TOTALNĄ PRAWDA ??????? Kiedy słyszę o całej ścianie dużych ekranów, o specjalnym pomieszczeniu monitoringu w UM, o trzech osobach zatrudnionych przed ekranami to mam pytanie czy aby nie cofamy się w przeszłość a nawet ........... ?????? Czy Państwo chcą w tym uczestniczyć ??????

~Janek57

Zgadzam się z w/w ,nie chcę uczestniczyć, nie chcę aby powstała następna jednostka do karania, a raczej została reaktywowana.Jak pamiętamy, to na wniosek mieszkańców Strzegomia,Straż Miejska została rozwiązana,chociaż pracownicy zostali w UM, na stworzonych dla nich stanowiskach.Pieniądze te,trzeba przeznaczyć na pomoc w modernizacji pieców,w akcję promowania, nagradzania,a nie karania. Radni są naszymi przedstawicielami i powinni się wsłuchać w głos swoich wyborców.A może tak przeprowadzić ankietę, co o tym myślą mieszkańcy.Monitoring tak,ale do obserwacji nie potrzeba powoływać nowej jednostki ucisku.Wszystko co pozwoli poprawić ekologię i gospodarkę odpadami tak.Jeszcze raz mówię nie dla Straży Miejskiej, to nie tędy droga do poprawy. Jeszcze jedno zdanie do informatyka zajmującego się tą stroną, proszę aby komentarze były bardziej czytelne, tz. większe litery ,teraz trzeba się wpatrywać żeby cokolwiek przeczytać.

~Doja z alei

Chcę i jestem za by straż miejska powstała. Jeśli mowa o ekologi to ta formacją będzie kontrolować kominy i monitorować smog w mieście. To i pewnie zajmie się też ekologicznym dymem ze słodowni. Pewnie głównie z powodu tego smródu, burmistrz i rajcy miejscy chcą reanimować tę formację. Jestem za, bo żyć przez ten zakład się nie daje.

~Robert

Kolejny przykład niegospodarności Panów Zbigniewa S. i Wiesława W. dwulicowi i fałszywi jak zawsze http://bip.strzegom.pl/public/get_document_contents.php?id_contents=39545 http://stary.strzegom.pl/2004/strony/bezpieczenstwo_straz_miejska.htm https://www.portalsamorzadowy.pl/wydarzenia-lokalne/straz-miejska-w-strzegomiu-rozwiazana,42359.html

Czyli że teraz chcą kontrolować, nachodzić, straszyć i karać za stare piece kopciuchy naszych rodziców i naszych dziadków, którzy chcieli wymienić piece na nowe, ekologiczne i chodzili i dzwonili kilkadziesiąt razy do UM, pytali o dotacje do wymiany pieców i zawsze słyszeli, że teraz tych pieniędzy nie ma i trzeba czekać i się dowiadywać ??????

~ryży koń

Do ~Czy w tym samolocie leci pilot? - Otusz tak. Nie straszyć, tylko karać nie tylko ojców i dziadków ale wszystkich którzy byle czym palą w piecach, Karać zakłady które syfią w środowisku...w tym słodownię strzegomską. Karać tych wszystkich ułanów w starych gratach kopcących na naszych drogach i tych którzy podpisują się w dowodach rejestracyjnych świadcząc, że grat nie jest gratem. Karać psiarzy którzy nie sprzątają po swych pupilach. Karać, karać bo my jesteśmy społeczeństwem tylko tu i teraz.

~XYZ1231

XXX [część komentarza usunięta przez administratora] zajmij sie czyms pozytecznym, pasożycie

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb