Płonął las w Żółkiewce [FOTO]

21 kwietnia płonął las w okolicach miejscowości Żółkiewka. Dzięki szybkiej interwencji strażaków z OSP Żelazów i OSP Strzegom udało się opanować pożar. Obecnie ustalane są przyczyny pojawienia się ognia.

- Pierwsi na miejscu akcji pojawili się druhowie z OSP Żelazów, a następie z OSP Strzegom, którzy dzięki szybkiej akcji uratowali las przed rozprzestrzenieniem się ognia. W sumie spaleniu uległo około 50 metrów kwadratowych ściółki leśnej – mówi Józef Jabłoński - Komendant Miejsko-Gminny Związku OSP RP w Strzegomiu.

Obecnie ustalane są przyczyny pojawienia się ognia. Strażacy nie wykluczają umyślnego podpalenia.

Warto pamiętać, by przebywając w lesie i na podsuszonych łąkach zachować szczególną ostrożność. Chwila nieuwagi może kosztować nieodwracalne straty. Ponadto przypominamy, że wypalanie traw, do którego najczęściej dochodzi w porze wiosennej jest zabronione na podstawie kodeksu wykroczeń, za które grozi kara grzywny w wysokości nawet do 5000 zł.

Na miejscu prócz druhów z OSP Żelazów i Strzegom pracowali także strażacy z JRG Świebodzice.

Fot. OSP Strzegom

Źródło: OSP Strzegom
2019-04-21 17:11 1851 pożar lasu, pożar w Żółkiewce

Komentarze

~Sprawiedliwy

Raczej dzięki szybkiej reakcji strażaków z OSP ŻELAZÓW. Ta jednostka opanowała pożar lasu przed przyjazdem następnych sił i środków. Brawo Panowie i oby więcej tak sprawnych i opanowanych akcji.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb