Stulecie niepodległości w Strzegomiu [FOTO]

Motocykliści w biało-czerwonych dekoracjach, barwny pochód, polonez odtańczony przez setkę par i wreszcie pokaz musztry paradnej przyciągnęły rekordową liczbę uczestników podczas obchodów 100-lecia Niepodległości w Strzegomiu.

Uroczystości rozpoczęły się od wciągnięcia flagi państwowej na placu przy Bazylice Mniejszej oraz mszy w intencji ojczyzny pod przewodnictwem ks. bpa. Ignacego Deca. W dalszej części obchodów, uczestnicy uformowali pochód i ruszyli na strzegomski Rynek.  W centrum miasta, prócz poloneza odtańczonego przez setkę par, na widzów czekał pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Honorowej Wojska- X Brygady Logistycznej w Opolu.

Dalsza część uroczystości przeniosła się pod pomnik I.J. Paderewskiego, gdzie trwały przemówienia okolicznościowe, złożenie wieńców i salwa honorowa. Na parkingu, przy Strzegomskim Centrum Kultury czekała wystawa sprzętu militarnego oraz wojskowy festyn z grochówką. Na sali widowiskowej SCK odbywał się równolegle program słowno-muzyczny i koncert gwiazdy - Eleni.


2018-11-11 18:27 2837 100-lecie niepodległości, Święto Niepodległości w Strzegomiu, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb