Reklama


Reklama


Reklama

Pałac w Morawie miejscem warsztatów twórczych „Zniknięcie jako infekcja” [FOTO]

Pałac w Morawie był miejscem realizacji warsztatów twórczych pt. „Zniknięcie jako infekcja”. Studenci z uczelni z Polski, Czech i Słowacji tworzyli tam multimedialne prace, które zaprezentowali w piątek 6 października podczas wystawy w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA na terenie Starej Kopalni.

Pomysłodawcą i koordynatorem  projektu jest profesor sztuk plastycznych Marcin Berdyszak, związany z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. Wykładowca zaznacza, że miejsce realizacji prac nie jest przypadkowe, ponieważ Pałac w Morawie ma w swojej historii tajemnicę zniknięcia obrazu „Młodzieńca” pędzla Rafaela. – Wystawa prezentuje prace studentów, są to ich reakcje i ich rozumienie pojęcia zniknięcia, znikania, zanikania, które ma otwarte i różne konteksty. Stały się one powodem do realizacji prac o charakterze multimedialnym. Mamy tu absolutnie pomieszane media i  dzięki temu te prace mają tak atrakcyjny i świeży wyraz – dodaje Marcin Berdyszak.

Marzena Muszyńska – Szwegler z Fundacji Św. Jadwigi w Morawie informuje,  że projekt został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania Rozwoju Międzynarodowych Domów Spotkań.

Wystawa będzie czynna do 27 października 2023 r. na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu.
2023-10-09 09:39 981 Pałac w Morawie, wystawa, Stara Kopalnia, Zniknięcie jako infekcja,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb