Akcja "Blokada" w Strzegomiu [FOTO]

26 października br. odbyła się akcja przeciwników zaostrzenia prawa dotyczącego przerywania ciąży w Strzegomiu. W manifestacji wzięło udział kilkaset osób, które na kilka minut zablokowały rondo Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Protest przeszedł ulicami miasta w kierunku Bazyliki Mniejszej.
 
Trwa kolejny dzień protestów przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję ze względu na wady płodu za niekonstytucyjną. Punktualnie o godzinie 16.00 ruszyli uczestnicy protestu w Strzegomiu. Pomimo wyraźnego przekazu w skandowanych hasłach, protest przebiegł w dość pokojowej formie.

Pochód spod jednego z marketów przeszedł w kierunku ronda Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, następnie ulicą Świdnicką do Rynku i dalej w okolice Bazyliki Mniejszej w Strzegomiu.

Wysokim profesjonalizmem wykazała się policja, która dbała o bezpieczeństwo zarówno uczestników marszu oraz użytkowników drogi.

2020-10-26 18:24 2836 Ogólnopolski Strajk Kobiet, Blokada, Strzegom, aborcja, protest

Komentarze

~tomuś

Rozumiem, że osoby z tych zdjęć nie będą już chodziły do kościoła, nie będą chrzciły dzieci, nie będą chodziły w wielką sobotę z koszykami? ?

~Świdnica

I nie puszczą dzieci do komuni

~Marta

Aż tylu chętnych do zabijania niewinnych istot. Wstyd.

~Strzegom

Brawo !!! A PISiorom którym to sie nie podoba mogę napisć tylko jedno. Może to wam pokazę jaki syf w naszym kraju robią wasi wybrańcy w rządzie...

~ppppp

Znudzona brakiem nauki smarkateria postanowiła urozmaicić normalnym ludziom powrót z pracy do domu.

~Bodnar

sama strzegomska inteligencja na zdjęciach... potem się dziwić, że pisiory rządzą jak sama hołota protestuje. a znam prawie wszystkich z ryja. No ale tak to jest normalnie siedzą w domu z dziećmi, a nie z 5 czy 10 letnim dzieckiem wyklinają.

~vvde20

"Pochód z pod jednego z marketów..." Redaktorze-autorze, trochę wstyd. "Spod", juz dzieci w podstawówce o tym wiedzą. Zalecam czytać więcej książek, to się niektóre słowa lepiej opatrzą ;)

~Qwert

Do Tomuś Dobrze rozumiesz, niby w Polsce tyłu katolików a w niedziele na msze mało kto chodzi. Ocenia się Nas ludzi za swoje decyzję a dleczego nie oceniać naszych księży którzy nawet Papieżowi się sprzeciwiają. Jestem ciekaw jak nasz kler odniesie się słów OŚ o malozenstwach homoseksualnych? W naszej instytucji kościoła (specjalnie tak pisze) jest więcej polityki i zawiści niz zapisano w księgach, a gdzie "Szanuj bliźniego jak siebie samego" albo "co ceserskie oddaj cesarzowi a co boskie oddaj Bogu". Dlaczego do tej pory komisja do spraw pedofilii w Kościele nie wydała żadnego raportu? Poza tym powiedz Tomusiu kochany ile nasz nieudolni ministrowie w dobie pandemi przekazali na kości i ojaca Tadeusz Rydzyka. W Polsce powinni wszyscy być równi czy to lekarz, ksiądz kobieta czy mężczyzna. Czy będę puszczał moje dzieci na msze, religie czy na trening to jest moja i tylko moja sprawa i nikt niczego nie powinien mi narzucać

~Strzegomiak

Wszyscy ludzie którzy uważają aborcje za nie legalną to mają najprawdopodniej zamiast mózgu gówno i nie ma nawet sensu z nimi dyskutować.

~Robert

Gratulacje dla nauczycielek z ZS Strzegom, które firmują swoją obecnością wulgaryzmy i chamstwo. Brawo, I wy macie później umoralniać młodzież. Wstyd.

~Todzik

Myślałem że w Strzegomiu mieszkają mądrzy ludzie atu w większości banda ludzi popierająca te mendy PISOWSKIE

~Botoks

Tu nie chodzi o popieranie PISu, bo wielu zwolenników pisu popiera strajk kobiet, ale kiedy to wszystko schodzi na złą drogę trudno patrzeć. Wyklinanie przy dzieciach i atak na bazylikę(której zresztą zarząd jest bardziej proPO niż PiS) jest nieuzasadnione, bo atakujecie swoich. Nie każdy ksiądz jest za PIS. Byście się zdziwili. Akurat u nas w Strzegomiu nigdy nie była prowadzona polityka. Ale najwięcej do powiedzenia mają Ci co wgl nie chodzą do kościoła, oni słyszą i wiedzą najwięcej. Ale nie przemówisz tego strzegomianom bo u nas w mieście zawiść sąsiada do sąsiada na każdym kroku.

~Gacek

Dobrze, niech kobiety protestują i walczą o możliwość decydowania o swoim ciele i swoich przekonaniach. A te wszystkie PiS-owe pierdy o sumieniu to tylko Gebelsowskie gadanie. W pierwej niech sami będą w porządku, łącznie z klerem, a potem niech umoralniają innych.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb