"Opaski bezpieczeństwa" na rękach strzegomskich seniorów [FOTO]

Specjalne opaski telemedyczne trafiły do 103 seniorów w wieku powyżej 65 lat z gminy Strzegom. Urządzenia na bieżąco monitorują ich parametry życiowe, w tym tętno czy saturację, a ponadto komunikują się z ratownikami medycznymi.

Teleopieka została wdrożona dzięki funduszom pozyskanym przez Gminę Strzegom w ramach programu „Korpus Wsparcia Seniorów", zainicjowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Opaski trafiły do beneficjentów pod koniec lipca, podczas spotkania w DDP „Senior-Wigor” w Strzegomiu.

- Teleopieka to monitoring pod kątem potencjalnego zagrożenia dla zdrowia lub życia, umożliwiający natychmiastowe wezwanie niezbędnej pomocy, a także element zwiększający poczucie bezpieczeństwa seniorów, które niestety wraz z wiekiem, postępującymi chorobami i samotnością maleje - tłumaczy Aleksandra Bochyńska, kierownik DDP „Senior-Wigor” w Strzegomiu. – Dzięki takim projektom seniorzy, a szczególnie osoby mieszkające samotnie, zyskują większą swobodę funkcjonowania oraz niezależność – dodaje Aleksandra Bochyńska.

Opaska jest bardzo prosta w obsłudze - posiada tylko jeden przycisk - guzik alarmowy. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia, wciśnięcie guzika zapewnia połączenie się ze stale gotowymi do interwencji opiekunami medycznymi. W sytuacji kiedy użytkownik upadnie i nie będzie miał możliwości wciśnięcia przycisku SOS, opaska automatycznie wykryje taką sytuację i uruchomi alarm.

Opaska bezpieczeństwa została udostępniona strzegomskim seniorom nieodpłatnie. Operatorem usługi jest polska firma telemedyczna, posiadająca ponad 8-letnie doświadczenie w teleopiece senioralnej. 

Źródło: UM w Strzegomiu (opr. red.)
2022-08-01 11:15 293 seniorzy, Strzegom, opaska bezpieczeństwa, Korpus Wsparcia Seniorów, Gmina Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb