.
.

Od Kostrzan popłynęła Barka [FILM]

Z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II, zespół "Kostrzanie" wykonał jedną z ulubionych pieśni papieża. "Barka" popłynęła przez Strzegom, Dolny Śląsk w świat, dzięki publikacji teledysku w internecie.

18 maja obchodzimy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, a wielu z nas stara się upamiętnić jubileusz w wyjątkowy sposób. Artyści z gminy Strzegom także wzięli sprawę w swoje ręce i nagrali oryginalną wersję pieśni "Barka".

- Zapraszam państwa do wysłuchania ulubionej pieśni Jana Pawła II – „Barki”, którą tak często śpiewał i zachęcał do jej śpiewania. Ukochaną pieśń ku czci papieża Polaka, w imieniu wszystkich mieszkańców gminy Strzegom, zaśpiewał Zespół Folklorystyczny „Kostrzanie”- mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Z uwagi na trwające zagrożenie epidemiczne, większość z zaplanowanych wydarzeń, związanych z jubileuszem, została odwołana. Uroczystości będą jednak miały charakter symboliczny i polegały na złożeniu kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II przy Bazylice Mniejszej w Strzegomiu.

Oto teledysk zespołu "Kostrzanie":
 
2020-05-18 09:00 882 Kostrzanie, Barka, Jan Paweł II, Strzegom,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb