Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt państwowych. Tegoroczne obchody w Strzegomiu, tak jak w wielu innych miastach, odbyły się w ograniczonej formie i przeniosły się do sieci.

11 listopada o godzinie 11.30 przedstawiciele wielu organizacji złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Ignacego Jana Paderewskiego, a o godzinie 12.00 w Bazylice Mniejszej odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem biskupa świdnickiego.

W wydarzeniu wziął udział Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu i środowiska, który wielokrotnie podkreślał ważność Narodowego Święta Niepodległości w kontekście wytrwałości i ofiarności aktywnej części polskiego społeczeństwa, przekazującej młodym Polakom przywiązanie do języka i kultury narodowej w okresie niewoli.

Za przykładem wielu miast, część strzegomskich wydarzeń przeniosła się do sieci. Związek Strzelecki Oddział Strzegom przygotował koncert patriotyczny, który będzie transmitowany od godziny 17.00 do sieci Internet. Występ będzie można obejrzeć za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook na fanpejdżach Związku Strzeleckiego oraz Strzegomskiego Centrum Kultury.
2020-11-11 13:01 1300 Narodowe Święto Niepodległości, Strzegom, Ireneusz Zyska

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb