.
.

Nowe połączenie i remont dworca PKP?

Samorząd Województwa Dolnośląskiego zamierza przejąć od PKP ponad 20 odcinków linii kolejowych w regionie. Na liście jest także linia nr 302 relacji Strzegom – Marciszów.

11 października, władze województwa podczas konferencji prasowej poinformowały, że chcą przywrócić do użytku zdegradowane trasy kolejowe na Dolnym Śląsku. Przedsięwzięcie miałoby poprawić system komunikacji w województwie.

- Jesteśmy zdecydowani przejąć te linie. Chcemy je wyremontować i ponownie wykorzystać. Mamy najlepszego w Polsce przewoźnika regionalnego - Koleje Dolnośląskie, który  znakomicie się rozwija i tylko w 2017 roku przewiózł blisko 10 mln pasażerów. Ta liczba z roku na rok rośnie i to jest najlepszy dowód na to, że koleje powinny rozszerzać swoją ofertę, bo takie są oczekiwania i potrzeby mieszkańców. Są przez nich coraz chętniej wykorzystywanym środkiem transportu. To jest dla nas naturalne wyzwanie, które podejmujemy, i które chcemy zrealizować – mówił po czwartkowej konferencji prasowej marszałek Cezary Przybylski.

Mieszkańcy mają zyskać nowe połączenia do pracy, szkoły czy miejsc wypoczynku. Linia nr 302 byłaby także alternatywą dla turystów z uwagi na krajobrazowy charakter.

Jest także szansa na remont dworca w Strzegomiu, ponieważ ten oczekuje na dotację.

- Remontowanie linii spowoduje też remont stacji Strzegom Miasto – mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia. - Jeśli chodzi o dworzec Strzegom Główny , to oczekuje on na dotację, a jest wśród trzech dworców wytypowanych do dofinansowania.

Stacja Strzegom została oddana do użytku 16 grudnia 1856 roku i jej pierwsza nazwa brzmiała Striegau. Dworzec kolejowy jest jednym z najstarszych tego typu obiektów na obecnych ziemiach polskich.

2018-10-12 13:29 5240 PKP Dworzec Strzegom Marciszów

Komentarze

~PkPinter

Wybory się zbliżają ;)

~Wacuś

Wszyscy teraz robią wszystko, a raczej gadają. Gęba wyda, ucho elektoratu przyjmie. Później jak znikną plakaty to się uspokoi :)

~Stiopa

Pikne te stacje nasze Strzegomskie. Jest się czym pochwalić.

~Wiktor

- Remontowanie linii spowoduje też remont stacji Strzegom Miasto – mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.... Ciekawe jak Zbigniew zrobi wejścia na perony stacji Strzegom Miasto? Bo remont bez wejść to sztuka dla sztuki.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb