L
r

Nowe połączenie i remont dworca PKP?

Samorząd Województwa Dolnośląskiego zamierza przejąć od PKP ponad 20 odcinków linii kolejowych w regionie. Na liście jest także linia nr 302 relacji Strzegom – Marciszów.

11 października, władze województwa podczas konferencji prasowej poinformowały, że chcą przywrócić do użytku zdegradowane trasy kolejowe na Dolnym Śląsku. Przedsięwzięcie miałoby poprawić system komunikacji w województwie.

- Jesteśmy zdecydowani przejąć te linie. Chcemy je wyremontować i ponownie wykorzystać. Mamy najlepszego w Polsce przewoźnika regionalnego - Koleje Dolnośląskie, który  znakomicie się rozwija i tylko w 2017 roku przewiózł blisko 10 mln pasażerów. Ta liczba z roku na rok rośnie i to jest najlepszy dowód na to, że koleje powinny rozszerzać swoją ofertę, bo takie są oczekiwania i potrzeby mieszkańców. Są przez nich coraz chętniej wykorzystywanym środkiem transportu. To jest dla nas naturalne wyzwanie, które podejmujemy, i które chcemy zrealizować – mówił po czwartkowej konferencji prasowej marszałek Cezary Przybylski.

Mieszkańcy mają zyskać nowe połączenia do pracy, szkoły czy miejsc wypoczynku. Linia nr 302 byłaby także alternatywą dla turystów z uwagi na krajobrazowy charakter.

Jest także szansa na remont dworca w Strzegomiu, ponieważ ten oczekuje na dotację.

- Remontowanie linii spowoduje też remont stacji Strzegom Miasto – mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia. - Jeśli chodzi o dworzec Strzegom Główny , to oczekuje on na dotację, a jest wśród trzech dworców wytypowanych do dofinansowania.

Stacja Strzegom została oddana do użytku 16 grudnia 1856 roku i jej pierwsza nazwa brzmiała Striegau. Dworzec kolejowy jest jednym z najstarszych tego typu obiektów na obecnych ziemiach polskich.

2018-10-12 13:29 2073 PKP Dworzec Strzegom Marciszów

Komentarze

~PkPinter

Wybory się zbliżają ;)

~Wacuś

Wszyscy teraz robią wszystko, a raczej gadają. Gęba wyda, ucho elektoratu przyjmie. Później jak znikną plakaty to się uspokoi :)

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb