Reklama


Reklama


Reklama

Niezwykły koncert młodych talentów w Pałacu w Morawie [FOTO]

Pałac w Morawie ponownie gościł młodych skrzypków, altowiolistów i wiolonczelistów ze szkół muzycznych z Poznania, Berlina i Lwowa. W czwartek 16 listopada odbył się tam koncert Eastgate Youth Orchestra. W pałacowych murach rozbrzmiała muzyka Johanna Sebastiana Bacha, Tadeusza Bairda, Mykoly Lysenko, Henryka Wieniawskiego, Maxa Brucha i Edwarda Elgara.

Dyrektorka Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu, Joanna Karpacz podkreśla, że wspólna praca młodzieży, poznawanie różnych obszarów kulturowych, intensywna konfrontacja z historią Polski, Ukrainy i Niemiec, a także czerpanie przyjemności z różnorodnych zajęć, to główne punkty, które czynią ten orkiestrowy koncept Eastgate Youth Orchestra tak wyjątkowym.

Orkiestrę poprowadził dyrygent Remigiusz Skorwider z Poznania. Pieczę nad młodymi artystami sprawowali instruktorzy wszystkich trzech szkół muzycznych oraz dyrektor artystyczna Zoya Nevgodovska z Berlina.

Marzena Muszyńska - Szwegler z Fundacji św. Jadwigi w Morawie informuje, że projekt był finansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
2023-11-17 12:49 1583 Pałac w Morawie, koncert, Morawa, orkiestra,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb