.
.

Na ograniczeniu do „pięćdziesięciu” pędził 145 km/h

Policjanci ze świdnickiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali na terenie gminy Strzegom kierowcę, który na ograniczeniu do „pięćdziesiątki” jechał prawie trzy razy szybciej niż pozwalają na to przepisy. Pirat drogowy stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

- W piątek 19 lipca br., policjanci ze świdnickiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który o wiele za szybko pędził samochodem marki Ford. Na  ograniczeniu do „pięćdziesiątki” jechał prawie trzy razy szybciej niż pozwalają na to przepisy, gnając z prędkością aż 145 km/h - tłumaczy st. sierż. Magdalena Ząbek, Oficer Prasowy KPP Świdnica.

Nieodpowiedzialny kierowca otrzymał mandat karny i 10 punktów karnych oraz co chyba najbardziej dotkliwe, stracił  prawo jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy, iż zgodnie z obowiązującymi  przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h  straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało  konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Fot. policja.pl

Źródło: swidnica.policja.gov.pl
2019-07-22 17:33 597 policja, pirat drogowy

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb