Miasto przygotowuje się na upały [FOTO]

Pierwsza, weekendowa fala upałów za nami. Synoptycy zapowiadają kolejne na koniec bieżącego tygodnia. Na strzegomskim Rynku działa kurtyna wodna, która przynosi chwilowe wytchnienie od gorąca. Kolejna pojawi się niebawem przy ul. Paderewskiego.

W mieście mają stanąć także dystrybutory z wodą pitną. - W wakacje staramy się dbać nie tylko o mieszkańców i turystów, ale także o czworonogi. Przy urzędzie od kilku lat funkcjonuje wodopój dla psów, który na bieżąco uzupełniamy świeżą wodą – informuje sekretarz gminy Strzegom Iwona Zabawa.

Dystrybutory najprawdopodobniej pojawią się w okolicach strzegomskiego magistratu, fontanny w Rynku, Centrum Aktywności Społecznej „Karmel” oraz Strzegomskiego Centrum Kultury.Pozostaje zatem cieszyć się nadchodzącymi wakacjami i upałami, byle z rozsądkiem oraz zachowaniem zasad bezpieczeństwa!

W trakcie upałów należy chronić się przed słońcem, spożywać duże ilości wody oraz unikać niepotrzebnego wysiłku fizycznego. Ponadto wysoka temperatura osłabia koncentrację, więc warto zachować szczególną rozwagę podczas jazdy samochodem. Pod żadnym pozorem nie wolno też zostawiać dzieci i zwierząt w zaparkowanym pojeździe.
2022-06-21 13:26 233 upały, Strzegom, dystrybutory z wodą, zraszacze

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb