Reklama


Reklama


Reklama

ME Kuców: Irlandia z potrójnym złotem, brąz dla Polki w ujeżdżeniu

Skoczkowie, wkkwiści i dresażyści walczyli w Morawie o medale jeździeckich mistrzostw Europy w kategorii kuców. Irlandczycy wygrali w WKKW i w skokach przez przeszkody. Polka stanęła na podium w konkurencji ujeżdżenia.
 
Na arenach morawskiego hipodromu zmierzyli się zawodnicy w wieku od 12 do 16 lat na kucach, czyli koniach o wzroście do 149 cm. W jednym miejscu i czasie rywalizowali jednocześnie w trzech dyscyplinach olimpijskich: ujeżdżeniu, WKKW i skokach przez przeszkody.

Grad medali w ujeżdżeniu spadł na reprezentantki Niemiec. Zawodniczki z tego kraju po złoty krążek sięgnęły dwukrotnie, wygrywając w klasyfikacji drużynowej i w konkursie Freestyle, a w klasyfikacji indywidualnej zgarnęły cały komplet medali. W tej dyscyplinie na podium stanęła także Polka – Veronica Pawluk, zdobywając brązowy medal w konkursie Freestyle.

Dyscyplina WKKW okazała się szczęśliwa dla reprezentacji Irlandyczków, którzy z wynikiem 104,1 pkt. wygrali Mistrzostwa Europy Kuców. Srebro przypadło Niemcom, a brąz Francuzom. Największą wygraną tego konkursu okazała się Mae Rinaldi na kucu Boston Du Verdon.  Najlepsze noty po ujeżdżeniu, czysty, idealny w normie czasu cross i bezbłędny parkur zapewniły 16-letniej reprezentantce Francji złoty medal.

Irlandczycy okazali się najlepsi również w dyscyplinie skoków przez przeszkody - sięgnęli po złoto zarówno w konkursie indywidualnym, jak i drużynowym.

W zawodach wystartowało około 159 młodych jeźdźców i amazonek reprezentujących 19 europejskich krajów.

Wyniki: https://zawodykonne.com/zawody/6/tour/865

Fot.: Leszek Wójcik, Mariusz Chmieliński
2022-08-07 22:09 664 zawody, Morawa, Strzegom, Mistrzostwa Europy Kuców

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb