Masowe szczepienia w Strzegomiu?

Wszystko wskazuje na to, że w Strzegomiu - na terenie hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji - powstanie tzw. Punkt Szczepień Masowych (PSM). Takie rozwiązanie pozwoli na wykonanie nawet 400 szczepień dziennie.

Burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta i prezes Strzegomskiego Centrum Medyczno- Diagnostycznego Sp. z o.o. w Strzegomiu - Dariusz Gajecki wystąpili wspólnie z wnioskiem do wojewody dolnośląskiego o utworzenie PSM w Strzegomiu. Dokładniej chodzi o uruchomienie 4 stanowisk szczepiennych. W każdym z nich ma odbywać się ponad 100 szczepień dziennie.

30 marca br. wicewojewoda dolnośląski - Jarosław Kresa oraz wicemarszałek województwa dolnośląskiego - Grzegorz Macko obejrzeli zaproponowaną przez samorządowców lokalizację i ją w pełni zaakceptowali.

Kiedy punk zacznie działać?


- Aktualnie rozpoczęły się prace związane z logistyką całego przedsięwzięcia. Gmina już kupuje komputery i zaczyna uruchamiać sieć internetową. Start Punktu Szczepień Masowych w Strzegomiu planowany jest na 17 lub 19 kwietnia - wskazuje burmistrz Zbigniew Suchyta.

Będą potrzebni wolontariusze


W akcję logistyczną mają być włączeni wolontariusze, którzy już teraz mogą się zgłaszać. Koordynatorem ze strony gminy Strzegom będzie Norbert Sarnecki (nr telefonu 74 8560 511, e-mail: norbert.sarnecki@strzegom.pl).

Jak będzie można się zapisać na szczepienie?


Będą obowiązywały następujące kanały zapisów na szczepienie: kontakt telefoniczny z PWDL, czyli podmiotem prowadzącym działalność leczniczą, infolinia 989, SMS i indywidualne konto pacjenta (IKP). Wraz ze wzrostem dostępności szczepionek i terminów szczepień, możliwa będzie rejestracja i szczepienie pacjentów zgłaszających się bezpośrednio do punktu szczepień.

Planowane powstanie Punktu Szczepień Masowych w Strzegomiu jest spowodowane zapowiadanym zwiększeniem dostaw szczepionek przeciw COVID-19 do Polski. Do tej pory szczepienia odbywały się w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej, stacjonarnych placówkach medycznych, szpitalach rezerwowych i węzłowych. W naszym kraju uruchomiono również tzw. wyjazdowe zespoły szczepiące.
2021-03-31 17:22 471 koronawirus, szczepienia, Strzegom

Komentarze

~Gacuś

Super. A kiedy będzie "sputnik 5" Wtedy się zaszczepię. Te szczepionki inne to zagrożenie, a szczególnie astra zeneca, która zmieniła nazwę. Ciekawe co jest na rzeczy, że nazwę zmienili?

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb