Radio Sudety 24 z koncesją od KRRiT [FOTO]

Radio Sudety 24 funkcjonuje w gminie Strzegom od sierpnia 2016 roku. Najpierw było stacją nadającą do sieci Internet, a następnie rozpoczęło nadawanie na częstotliwości 101.7 FM. Od wiosny pojawi się nowa odsłona marki i większy zasięg.

- Czekaliśmy na tę chwilę od przeszło dwóch lat. Tyle trwał proces koncesyjny uwzględniający zwiększenie skutecznego zasięgu Radia Sudety 24. Wreszcie mamy to i niebawem pojawimy się w eterze z nową siłą i zasięgiem. Zamierzamy rozszerzyć pasma audycji prowadzonych na żywo oraz wydawać lokalne serwisy informacyjne - tłumaczy Adrian Pietraszek, właściciel stacji.

Radio Sudety 24 uchwałą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 6 lutego 2020 r. otrzymało koncesję na najbliższych 10 lat i będzie nadawało na częstotliwości 101.7 FM. Udział warstwy słownej zajmie prawie 20% tygodniowego czasu nadawania z dużym udziałem audycji informacyjnych i publicystyki na temat problemów lokalnych z powiatu świdnickiego.

- Zmieni się także odsłona strony internetowej, która będzie pełniła funkcję regionalnego portalu informacyjnego. Mimo, że ekspansja Radia Sudety 24 na pozostałe gminy w regionie będzie nieunikniona, to nadal będziemy przestrzenią informacyjną i rozrywkową głównie dla mieszkańców Strzegomia - dodaje Adrian Pietraszek.

Obecnie trwa rekrutacja do Radia Sudety. Poszukiwani są pracownicy powstającego działu marketingu oraz dziennikarze i prezenterzy radiowi. Zainteresowani mogą aplikować na wybrane stanowiska, na adres e-mail: rekrutacja@radiosudety24.pl
2020-02-19 19:37 2026 Radio Sudety, 101.7 fm, KRRiT, radio Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb