Lecą do Grecji na maraton

Grupa biegowa Strzegomska Dwunastka postanowiła uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczestnictwem w Autentycznym Maratonie Ateńskim, którego termin zbiega się datą jubileuszu. Jak zapowiadają uczestnicy, w Grecji nie zabraknie akcentów polskich.
 
- Pomysł wspólnego wyjazdu i uczczenia jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości zrodził się juz na początku roku 2018 roku i będzie miał swój wymiar, nie tylko sportowy, ale i patriotyczny - mówi Edward Fedyczkowski, lider Strzegomskiej Dwunastki. - Otrzymaliśmy specjalne zaproszenie od Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Atenach, celem odebrania okolicznościowych koszulek z narodowym akcentem, a także na Recital Chopinowski w jednym z ateńskich parków. Tam prócz koncertu, czeka nas poczęstunek i wspólna fotografia na tle jednego z budynków, który będzie oświetlony w barwach narodowych.
 
Bieg odbywa się na trasie liczącej ponad 42 kilometry, którą według legendy pokonał Filippides po wygranej bitwie Greków z Persami pod Maratonem w 490 r. p.n.e. Po obwieszczeniu zwycięstwa i ostrzeżeniu Ateńczyków przed atakiem perskiej floty, posłaniec zmarł z wycieńczenia.
 
W biegu z miasta Maraton, z metą na stadionie Panathinaiko weźmie udział siedmiu członków grupy biegowej Strzegomska Dwunastka, którzy traktują wydarzenie jako przedsięwzięcie sportowe, patriotyczne, ale także sposób na promocję regionu w Europie.
 
2018-11-07 19:36 2209 Strzegomska Dwunastka, maraton, Autentyczny Maraton Ateński, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb