.
.

Przebudowa podwórka czy siłownia dla pań?

Mieszkańcy będą wybierać spośród dwóch zadań dużych, zgłoszonych w ramach propozycji do Budżetu Obywatelskiego Miasta Strzegom na 2019 rok. Zakwalifikowane, małe projekty będą zrealizowane wszystkie.

Łącznie na pomysły Strzegomian w ramach Budżetu Obywatelskiego przeznaczono 400 tys. zł, z czego kwotę 300 tys. zł na realizację zadań dużych i 100 tys. zł na realizację zadań małych.

- Mieszkańcy zgłosili w sumie osiem propozycji projektów, z czego pozytywną weryfikację przeszło pięć z nich. Dwa zakwalifikowały się w ramach zadań dużych, a trzy w ramach zadań małych - mówi Natalia Krupska z Wydziału Organizacyjnego UM w Strzegomiu.   – Głosowaniu będą podlegały jednak tylko duże projekty, ponieważ pozytywnie zweryfikowane pomysły w ramach zadań małych uda się zrealizować wszystkie do kwoty 100 tys. zł

Wśród zadań dużych, mieszkańcy będą mogli oddać głos na III etap remontu podwórka w centrum miasta, o szacunkowym koszcie ponad 281 tys. zł lub na siłownię dla kobiet, wycenioną na ok. 180 tys. zł.

Dzięki małym zadaniom, powstaną lampy hybrydowe przy garażach w okolicy ul. Koszarowej, zadaszenie placu zabaw przy ul. Paderewskiego. Z części środków zostanie zakupione urządzenie mobilne do nagłaśniania imprez, które będzie pod opieką SCK.

Obecnie pomysłodawcy mają czas na promocję projektów do 22 października. Ostateczne głosowania dla mieszkańców zaplanowano w terminie od 26 do 28 października bieżącego roku.

Źródło: pixabay.com
2018-10-09 17:26 1404 Budżet Obywatelski Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb