Reklama


Reklama


Reklama

Kto ma szansę na fotel burmistrza?

Czytelnicy portalu NaszStrzegom.pl przez 7 dni mogli oddać swój głos na jednego z dwóch oficjalnych kandydatów na stanowisko burmistrza Strzegomia. W ankiecie prowadzonej na facebookowym fanpagu wzięło udział 739 osób. Mamy wyniki!

W głosowaniu wzięło udział 739 osób, a post z ankietą dotarł w sumie do ponad 5500 internautów.


Na Zbigniewa Suchytę głos oddało 470 osób dając 64% poparcie.

Na Lecha Markiewicza głosowało 269 osób dając 36% poparcie.

O końcowym wyniku zadecydują wybory, które pokażą ostateczne sympatie i preferencje oddających głos. Niewykluczone, że do walki o fotel burmistrza dołączą inni kandydaci. 26 września upływa ostateczny termin zgłaszania gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów i burmistrzów.

Termin wyborów przypada na 21 października, a ewentualna druga tura dwa tygodnie później.

Źródło: facebook
2018-09-15 08:31 8232 Wybory 2018 Zbigniew Suchyta Lech Markiewicz

Komentarze

~POL90

Jedyny właściwy, Zbychu!

~Ddddddd

Tylko Zbigniew ! Markiewicz starając się pozbawić Strzegom jedynego jak do tej pory gospodarza udowadnia że w du....ie ma nasze miasto

~Aldino

Ciekawe kto jeszcze będzie startował na burmistrza...

~Ewa ...

Bilbord pt"CZAS NA LECHA"mòwi sam za siebie!!

~Monna

Lech tylko na kasę leci. Nic nie zrobi tak jak kiedyś. Tylko potrafił sprzedać stacje. Zbigniew przynajmniej dba o Strzegom i wioski należące do gminy.

~Dagmar

A co z pozostałymi kandydatami? Z ramienia PiS wystartuje kobieta.

~kocuń

No właśnie, a może czas na dobrą zmianę także w Strzegomiu?

~Paweł

Dobrej zmianie już dziękujemy.

~kocuń

Niby dlaczego, wszyscy niby narzekają, a tak naprawdę żyje się każdemu lepiej.

~XYZ-XYZ

Masz rację, skupiamy się tylko na osobach już dobrze znanych, a może warto przyjrzeć się nowym postaciom na naszej małej scenie politycznej.

~Jacek

Generalnie kandydaci z ramienia PiS mają spore szanse w samorządach. Pamiętajmy, że mając "swoich" w rządzie łatwiej będzie coś uzyskać dla swoich gmin. A i łatwiej będzie wprowadzać kolejne dobre programy dla polaków przez rząd.

~Jarek

Kandydaci PiS to może mają szansę w jakimś zaścianku na wschodzie Polski a nie w cywilizowanym mieście jakim jest Strzegom. Tylko lokalne komitety.

~Ryszard

Bez przesady z tymi lokalnymi komitetami. Przecież kandydaci z PiS też mieszkają w naszym mieście. Czyż nie? Pamiętajmy, że osoby z tv należące do partii PiS, to nie cała partia. :p

~Rozsądny

Mieszkają w naszym mieście, ale będą mówić i robić to, co im każe komitet centralny PiS z siedzibą w Warszawie. Przykładowo dostaną polecenie postawienia w Rynku pomnika ś.p. Lecha to taki pomnik postawią mając gdzieś, że większość mieszkańców Strzegomia takiego pomnika nie chce. Dostaną prikaz zmiany nazwy jakiejś ulicy na ulicę ś.p. Lecha to nazwę zmienią. Dostaną prikaz niezapraszania jakiegoś artysty czy zespołu do Strzegomia, bo ten artysta czy członkowie tego zespołu źle mówią o partii rządzącej, to nie zaproszą. To tylko przykłady, ale właśnie na takiej zasadzie to by działało. Trzeba powiedzieć nie spisieniu Strzegomia.

~Marian

To tylko Twoje zdanie. Jeżeli wygra kandydatka PiS, to znaczy, że mieszkańcy Strzegomia utożsamiają się z tą partią i zgadzają się z jej decyzjami. Poza tym jeżeli zrobią coś wbrew mieszkańcom, to przecież nie wygrają kolejnych wyborów za 4 lata, a na pewno będzie im na tym zależało, by utrzymać się u władzy. Czyż nie? ;)

~Hehehe

Oj Marian - "Poza tym jeżeli zrobią coś wbrew mieszkańcom, to przecież nie wygrają kolejnych wyborów za 4 lata...", a przez 4 lata rozpierduchę uczynią jak w całej Polsce i Strzegom padnie. Każdego dnia pokazują jacy są prawi i sprawiedliwi. No i zerknij na strzegomskich kandydatów do Rady Miasta z ramienia PiS, sie narobili społecznie i osiągnięcia mają takie, że hehehe

~Marian

Jak dla mnie od czasu wyboru PiS to w Polsce jest coraz lepiej. I w Strzegomiu byłoby zapewne podobnie. Każdy narzeka na obecną władzę, ale chętnie korzysta z programów społecznych.

~barcelona

Ba! Każdy wyciągnie rączkę po kasiorkę :D W Polsce chyba się już przyjęło, że my po prostu lubimy narzekać na władzę bez względu na to jaka partia stoi na czele. I nawet jak robią coś dobrego dla kraju i społeczeństwa. ;)

~Pawlos

Samorząd jak sama nazwa wskazuje ma być samorządny, czyli nie może mieć żadnego politycznego guru nad sobą, dlatego PiS odpada.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb