Reklama


Reklama


Reklama

Rusza budowa obwodnicy wsi Graniczna

Mieszkańcy Granicznej doczekają się spokoju w swojej wsi. We wtorek 12 września w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu podpisana została umowa na budowę obwodnicy. Termin realizacji projektu wyniesie 30 miesięcy od dnia podpisania umowy. Dzięki inwestycji intensywny ruch samochodów ciężarowych zostanie wyprowadzony poza granice miejscowości.
 
- Wykonanie tego zadania połączy tereny aktywności gospodarczej o powierzchni 109 ha, na których działają firmy wydobywające i przerabiające granit. Dodatkowo tereny przeznaczone pod działalność gospodarczą uzyskają dostęp do DK 5. Koszt inwestycji wyniesie ok. 18,65 mln zł. Zadanie jest dofinansowane z piątej edycji Programu Inwestycji Strategicznych z Rządowego Funduszu „Polski Ład”. – informuje na FB Gmina Strzegom.
 
źródło: FB Gmina Strzegom; na zdjęciu moment podpisania umowy.
2023-09-13 13:07 2155 obwodnica Granicznej, inwestycja,

Komentarze

~Jaroszowianin

A o Jaroszowie nikt nie pomyśli przecież cały transport i tak przejedzie przez Jaroszów .

~Pawełek

A czy w naszej gminie ktoś myśli?? Maszyny ładujące na bocznicy kruszywo , często ważące po 20 t i więcej ,rozjeżdżają świeżo wyremontowane ulice naszego miasta , policja stoi i się na to patrzy . Ogólnie taka zmowa milczenia i tylko przed wyborami coś niby dla ludzi robia

~magaa

Cały transport ciężarowy wyprowadzić z miasta natychmiast!

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb