.
.

Kto będzie rządził w Radzie Powiatu?

Do wzięcia było 27 mandatów do Rady Powiatu Świdnickiego na 255 kandydatów ze wszystkich list. 4 mandaty przypadły dla gminy Strzegom. Kto będzie rządził, a kto nie? 

Mandaty do Rady Powiatu Świdnickiego otrzymali następujący kandydaci z gminy Strzegom:

Urszula Olszewska z listy nr 4 (KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska) otrzymując 587 głosów

Leszek Niepsuj z listy nr 10 (KW Prawo i Sprawiedliwość) otrzymując 964 głosy

Przemysław Stempniewicz z listy nr 15 (KWW Wspólny Powiat) - otrzymując 806 głosów

Kazimierz Chajduga z listy nr 16 (KWW Porozumienie Samorządowe Innowacyjny Samorząd) - otrzymując 597 głosów

Mandaty do Rady Powiatu Świdnickiego z pozostałych okręgów otrzymali: 

Stanisław Jarzyna, Magdalena Urbańska-Malucha, Ryszard Chołko, Krystian Werecki, Barbara Burak, Zbigniew Zduńczyk, Andrzej Gondek, Ireneusz Pałac, Zygmunt Worsa, Alicja Synowska, Krzysztof Sołtys, Urszula Ganczarek, Jacek Krzaczek, Grzegorz Osiecki, Marek Zywer, Tomasz Szuszwalak, Małgorzata Chodkiewicz-Bednarz, Ryszard Gawron, Piotr Fedorowicz, Krystian Ulbin, Halina Nawrocka, Małgorzata Daszkiewicz, Daria Kurek.

Oto lista kandydatów z gminy Strzegom, którzy nie otrzymali mandatu do Rady Powiatu Świdnickiego:

Z listy nr 4 (KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)

Janusz Lebiedziński – otrzymując 233 głosy

Grzegorz Sulima – otrzymując 204 głosy

Eugenia Zasińska – otrzymując 165 głosów

Jacek Durlik – otrzymując 139 głosów

Halina Fitas – otrzymując 376 głosów

Z listy nr 5 (KKW SLD Lewica Razem)

Wioleta Wnęk-Soczyńska – otrzymując 195 głosów

Józef Białek – otrzymując 99 głosów

Marlena Kraczek – otrzymując 47 głosów

Sobiesław Kwiatkowski – otrzymując 139 głosów

Stanisław Markiewicz – otrzymując 49 głosów

Elżbieta Mąka – otrzymując 116 głosów

Z listy nr 10 (KW Prawo i Sprawiedliwość)

Andrzej Falkiewicz – otrzymując 480 głosów

Kamil Fornal – otrzymując 295 głosów

Martyna Kamińska – otrzymując 200 głosów

Justyna Sawko-Bizoń – otrzymując 124 głosy

Elżbieta Olbrycht – otrzymując 92 głosy

Z listy nr 13 (KW Porozumienie Jarosława Gowina)

Jerzy Sobański – otrzymując 96 głosów

Krzysztof Rasławski – otrzymując 71 głosów

Zofia Fornal – otrzymując 47 głosów

Lucyna Świstek – otrzymując 39 głosów

Aneta Paliwoda – otrzymując 112 głosów

Bolesław Cyga – otrzymując 66 głosów

Z listy nr 14 (KW Stowarzyszenia Wspólnota Samorządowa Ziemi Świdnickiej)

Beata Nejman – otrzymując 1113 głosów

Halina Wojciechowska – otrzymując 136 głosów

Daniel Hermaciński – otrzymując 100 głosów

Renata Tułodziecka – otrzymując 107 głosów

Marcin Wieszewski – otrzymując 82 głosy

Adrian Żelazny – otrzymując 31 głosów

Z listy nr 15 (KWW Wspólny Powiat)

Elżbieta Smyk – otrzymując 562 głosy

Anna Rudnicka – otrzymując 284 głosy

Sebastian Jaszowski – otrzymując 274 głosy

Paweł Mosór – otrzymując 216 głosów

Anna Witkowska – otrzymując 280 głosów

Z listy nr 16 (KWW Porozumienie Samorządowe Innowacyjny Samorząd)

Sabina Cebula – otrzymując 530 głosów

Maria Karkowska – otrzymując 527 głosów

Robert Siekaniec – otrzymując 174 głosy

Jacek Ślęczkowski – otrzymując 101 głosów

Anna Jurkiewicz – otrzymując 70 głosów



2018-10-24 10:52 3361 Wybory Rada Powiatu Świdnickiego Strzegom

Komentarze

~On_gosc

Dlaczego nie zostało podane ile głosów otrzymała Pani Justyna Sawko-Bizoń?

~OlaOla

Widać jakie wypaczenia daje ordynacja proporcjonalna i głosowanie na listy zamiast na ludzi. Osoba, która miała ponad 1100 głosów nie wchodzi, a osoba mająca 587 głosów wchodzi. Powinien być prosty, uczciwy system, że wchodzą po prostu cztery osoby mające największą liczbę głosów, przy obecnym systemie widać jak nas wyborców politycy robią w konia.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb