Kolejny żłobek w Strzegomiu! [FOTO]

26 nowych miejsc żłobkowych ma szansę powstać w budynku Publicznego Przedszkola nr 4 przy ul. Jeleniogórskiej w Strzegomiu.  Będzie to możliwe dzięki promesie złożonej w ramach programu „Maluch+ 2019” na kwotę prawie 780 tys. zł.

7 marca w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu gmina Strzegom otrzymała promesę w ramach programu „Maluch+ 2019” na kwotę 779,9 tys. zł.

- Oznacza to, że rozpoczynamy działania związane utworzeniem żłobka na I piętrze budynku po Szkole Podstawowej nr 3 w Strzegomiu przy ul. Jeleniogórskiej 19 – mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia. - W ramach projektu zaadaptujemy i wyposażymy pomieszczenia na potrzeby maluchów oraz wybudujemy dla nich plac zabaw. Równocześnie, ze środków własnych gminy, zmodernizujemy plac zabaw dla przedszkolaków.

Uruchomienie żłobka zapewniłoby dodatkowe 26 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3, a jednocześnie pełne wykorzystanie budynku pozostałego po szkole podstawowej. Jak zapowiadają włodarze, w tym przypadku rekrutacja nie będzie uzależniona od powrotu rodziców na rynek pracy, jak miało to miejsce przy naborze do żłobka przy ul. Tadeusza Kościuszki.

2019-03-10 16:33 774 Żłobek w Strzegomiu, ul. Jeleniogórska, Maluch+ 2019

Komentarze

~Mieszkaniec

Kiedy odbeda sie zapisy do przedszkola i zlobka?

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb