Jubileusz zespołu „Retro” [FOTO]

Wyjątkowy repertuar i koncert przypieczętował XX-lecie istnienia strzegomskiego zespołu wokalno-muzycznego „Retro”. 17 września w Strzegomskim Centrum Kultury odbył się jubileuszowy koncert. Wspomnieniom, brawom i podziękowaniom nie było końca.

Początki istnienia grupy sięgają 2002 roku. Na przestrzeni 20 lat przez jej szeregi przeszło 47 członków – pasjonatów muzyki. – Obecnie średnia wieku w zespole to tylko 78 lat – powiedział żartobliwie ze sceny Zdzisław Krawiec, jeden z członków „Retro”.

Kierowniczka zespołu, Barbara Śmiatacz podkreśla, że członkowie przynależą do grupy, ponieważ kochają śpiewać i traktują to, jako sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego.

Spotkanie, oprócz części koncertowej, było czasem wspomnień historii zespołu oraz podziękowań. Za wkład w kulturę gminy Strzegom włodarze uhonorowali grupę „Retro” czekiem o wartości 2 tys. zł. – To na waszą rekreację i wypoczynek – powiedział burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, wręczając nagrodę.

Na widowni, oprócz mieszkańców miasta, samorządowców i przedstawicieli lokalnych organizacji, można było znaleźć członków zaprzyjaźnionych zespołów: Kostrzanie, Goczałkowianie, Jaworzynianie i Świebodziczanie.
2022-09-17 18:32 291 Retro,zespół,Strzegom,jubileusz

Komentarze

~Skidteer

Szkoda że trzech tenorów przyćmiło całą imprezę...

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb