.
.

Dzieci przejmą kontrolę nad miastem

Od 15 lipca rusza II edycja Transgranicznego Miasta Dzieci w Strzegomiu. W międzynarodowym projekcie weźmie udział ponad 200 dzieci z Polski i Czech. Integracja, możliwość poznania wielu zawodów i wartości pieniądza, a także „Sklep Marzeń” to tylko niektóre cele i atrakcje nadchodzącego wydarzenia.

Strzegom jest trzecim w powiecie świdnickim, a piątym miastem na Dolnym Śląsku, w którym będzie realizowany projekt pn. Miasto Dzieci. Najmłodsi już od 15 lipca przejmą kontrolę nad miastem stworzonym na terenie strzegomskiego OSiR-u.

Przez cztery dni dzieci będą poznawały zawody, a za wykonaną pracę otrzymają  wynagrodzenie w postaci tzw. „tauronków”, specjalnej waluty stworzonej na potrzeby Miasta Dzieci. Dzięki zarobionym pieniądzom będą mogły zrobić zakupy w „Sklepie marzeń”. Nie zabraknie również wyborów, dzięki którym najmłodsi dowiedzą się jak działa samorząd. 
 
Organizatorami tego przedsięwzięcia jest po stronie polskiej: Sudecka Izba Przemysłowo – Handlowa w Świdnicy, a po stronie czeskiej: Krajská Hospodářská Komora Královéhradeckého Kraje: a także przedstawiciele miast partnerskich – Strzegomia, Jicina, Horic i Novej Paki.
 
Fot. archiwum NaszStrzegom.pl

2019-07-09 11:49 680 Transgraniczne Miasto Dzieci 2019

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb