Jest kasa na przebudowę ul. Olszowej

Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak wręczył przedstawicielom dolnośląskich samorządów umowy na dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wsparcie o wartości prawie 3 mln zł otrzymała także gmina Strzegom.

17 maja br. podczas spotkania z włodarzami 11 gmin z Dolnego Śląska oraz powiatu kłodzkiego w których uczestniczyli m.in. Minister Michał Dworczyk, Senator RP Aleksander Szwed oraz Poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska, wojewoda dolnośląski wręczył umowy na dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

W sumie do rozdysponowania jest kwota 14 mln zł z przeznaczeniem na 12 zadań. Wśród nich znalazła się gmina Strzegom, która otrzymała 50% wsparcia na przebudowę drogi gminnej – ul. Olszowej w kwocie 2 827 529 zł. Planowany koszt całej inwestycji to kwota około 5 mln zł,  z czego druga połowa będzie pochodziła z budżetu gminy Strzegom.

Prace mają rozpocząć się już niebawem i będą składały się z dwóch zadań. Pierwszym z nich będzie przebudowa ciągu głównego ul. Olszowej na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 374 (przy Lidlu) do firmy Drobiarskiej Sp. z o. o., które ma zakończyć się późną jesienią. Kolejne zadanie w ramach inwestycji to przebudowa pętli autobusowej przy ul. Brzozowej, która może potrwać do połowy przyszłego roku.

fot. Dolnośląski Urząd Wojewódzki

Źródło: www.duw.pl
2019-05-19 10:31 1383 przebudowa Olszowej, Fundusz Dróg Samorządowych, Dolnośląski Urząd Wojewódzki

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb