.
.

Jaroszowski marszobieg w strugach deszczu [FOTO]

Mimo kapryśnej aury, VII edycja Jaroszowskiego Marszobiegu Przełajowego przeszła do historii, jako udana. 5 października, wystartowało 190 uczestników. Deszcz i trudne warunki, ale i dobry humor  nie opuszczał uczestników.
 
Impreza rozpoczęła się o godzinie 11:00 zmaganiami dla najmłodszych na dystansach od 200 do 800 metrów. Zawodnicy biegu głównego rywalizowali na trasie liczącej 5000 metrów. Uczestnicy marszu Nordic Walking mieli do pokonania 2500 metrów.

- Jedynie pogoda nie dopisała, ponieważ humor dopisywał uczestnikom, jak zawsze – mówi Edward Fedyczkowski, współorganizator imprezy, lider Strzegomskiej Dwunastki.  – Wszyscy ukończyli zawody w dobrej formie, choć zdarzyły się również upadki, tym bardziej, że warunki nie były łatwe.

Tegoroczna edycja skupiła w sumie 190 uczestników, w tym 88 dzieci i 102 dorosłych. Na linii startu pojawili się mieszkańcy m.in. Świętoszowa, Żar, Jelcza-Laskowic, Zagórza Śląskiego, Wrocławia, Bolkowa, Starych Bogaczowic i Kostomłotów.

- Uczestników przyciąga dobry duch zawodów, trasy dopasowane do możliwości biegaczy i atrakcyjne nagrody – dodaje Edward Fedyczkowski. – Warto wspomnieć, że podczas tegorocznej imprezy, uczestnicy otrzymali medale, które zostały zaprojektowane i wykonane specjalnie na potrzeby imprezy.

Tegoroczna nagroda główna – rower górski trafił w ręce Krzysztofa z Wałbrzycha. Udział w VII Jaroszowskim Marszobiegu Przełajowym był bezpłatny.

Fot.: Sebastian Tyniecki

2019-10-05 19:05 1216 Jaroszowski Marszobieg Przełajowy, bieg, Jaroszów, Nordic Walking, Strzegom, Strzegomska Dwunastka

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb