.
.

Jaroszowianie „wiedzą co jeść” [FOTO]

Uczniowie Zespołu Szkół w Jaroszowie zwyciężyli w II edycji konkursu „Wiem co jeść i jak być fit”, który odbył się 23 listopada w Świdnicy. Do pokonania mieli 8 drużyn ze Świdnicy, Strzegomia i Pszenna.
 
Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Świdnicy wraz ze świdnickimi szkołami, a jego ideą było upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży w wieku 13-15 lat wiedzy na temat zasad prawidłowego odżywiania oraz zdrowego i aktywnego stylu życia.
 
- Obserwując zmagania drużyn muszę podkreślić, że poziom wiedzy, zaangażowanie uczniów i nauczycieli z poszczególnych szkół był na bardzo wysokim poziomie. Jestem tym faktem bardzo usatysfakcjonowany –mówi Zbigniew Okarmus, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy.
 
Najlepszymi umiejętnościami i wiedzą w zakresie edukacji zdrowotnej wykazali się uczniowie Zespołu Szkół w Jaroszowie w składzie: Małgorzata Szczepny, Natalia Machnikowska, Julia Kowalczyk, Maria Michałowska, Roksana Chodorowska pod opieką Doroty Mielcarek. Drugie miejsce zdobyła drużyna ze SP Nr 105 w Świdnicy i trzecie miejsce uczniowie ze SP Nr 6 w Świdnicy. SP w Marcinowicach otrzymała wyróżnienie.
 
- W związku z faktem, że konkurs spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem i dobrymi opiniami zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli, organizatorzy planują kolejną edycję konkursu w przyszłym roku - mówi Barbara Świętek z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy.
 
Na koniec uczestnicy wysłuchali wykładu dietetyczki,  Agnieszki Kwiatkowskiej pt. „Gdzie ukrywa się cukier?”.
 
Źródło: Starostwo Powiatowe w Świdnicy
2018-11-28 10:33 687 ZS Jaroszów, konkurs,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb