.
.

Jaroszów będzie miał swój Rynek [FOTO]

Za prawie milion złotych zostanie przebudowane centrum Jaroszowa. Przestrzeń zyska funkcje społeczne, kulturalne i rekreacyjne i będzie pełniła rolę Rynku. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.
 
Centrum mieści się w pobliżu kościoła pw. św. Jana Chrzciciela, przy drodze krajowej nr 5. W bliskiej odległości jest sklep spożywczy i wiata przystankowa, a także szkoła, przedszkole i ośrodek zdrowia.
 
– Jaroszowianie traktują to miejsce jak Rynek, najważniejsze miejsce w naszym sołectwie – podkreśla radna Krystyna Lewicka. – Ogromnie się cieszymy z faktu, że już wkrótce będzie to centrum z prawdziwego zdarzenia. Bardzo długo już czekamy na tę inwestycję. Ja osobiście od wielu już lat zabiegałam o tę przebudowę. Z krajobrazu znikną w końcu kałuże i błoto, które pojawiają się tam praktycznie po każdej większej ulewie oraz wszelkie nierówności. Zmodernizowane centrum wpłynie z pewnością na wizerunek naszej wsi. Wspaniale też będzie się uzupełniać z naszym coraz piękniejszym kościołem – dodaje radna.
 
Przebudowa przestrzeni będzie kosztowała 827 tys. zł i stanie się kluczowym projektem rewitalizacji wsi.  Zakres robót budowlanych obejmuje m. in.: wykonanie chodników z płyt granitowych, oświetlenia ulicznego, montaż elementów małej architektury, humusowanie wraz z założeniem trawników i przeniesienie istniejącego pomnika na teren parafii (przy kościele).

827 tys. zł będzie kosztowała przebudowa przestrzeni publicznej w centrum Jaroszowa. Wykonawcą prac będzie firma Granit Dariusz Pylak Sp. z o. o. ze Strzegomia. Ma to być kluczowy projekt rewitalizacyjny we wsi.

Przypomnijmy, że w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Strzegom 2015-2025 w Jaroszowie było realizowanych wiele inwestycji podnoszących jakość życia mieszkańców. Warto wspomnieć budowę Centrum Aktywności i Integracji Mieszkańców Wsi Jaroszów (świetlica wiejska, strażnica ochotniczej straży pożarnej oraz Klub Seniora), przebudowę budynku socjalnego na terenie jaroszowskich Hoteli, termomodernizację przedszkola, czy też otwartą strefę aktywności wraz z siłownią zewnętrzną.

2020-06-23 08:31 1327 Jaroszów, rewitalizacja, plac, remont

Komentarze

~Komentator

Radna!? to za dużo powiedziane. Ta Pani nie powinna się w tej sprawie nawet wypowiadać. Przypisuje sobie jedynie czyjeś zasługi to jej wychodzi najlepiej.

~smyk cyk

To straszne. Pewnie Suchyta przeniesie imprezy z Rynku w Strzegomiu, na Rynek Jaroszowski. Będzie ta jak mieście. Ratunku!!!

~Kojko

Jezuniu, nie!!! Smyk cyk, nawet nie pisz takich rzeczy. Bo burmistrz gotów to zrobić, jak go rynkowi ze strzegomia wyklinają za te hałasy pod oknami.

~Jaroszów

HE pani radna dokładnie przypisuje sobie zasługi. Co to ona nie załatwiła. Na zebraniach wiejskich to trzyma z tymi co więcej dają a nie staje za ludźmi. Szkoda gadać Zmienna jak pogada.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb