Reklama


Reklama


Reklama

Budowa drogi, boiska i prace melioracyjne na liście nowych inwestycji w gminie Strzegom

Gmina Strzegom otrzymała prawie 200 tys. zł dofinansowania z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje drogowe, budowę boiska oraz prace melioracyjne. 23 maja w Szczawnie Zdroju promesy z rąk marszałka Grzegorza Macko otrzymało w sumie 31 gmin z subregionu wałbrzyskiego.
 
Dofinansowanie jest realizowane w ramach wcześniej przeprowadzanych konkursów, w których gminy zgłaszały chęć realizacji konkretnych działań oraz wydarzeń promujących ideę odnowy wsi. - Wspierając te projekty pomagamy realizować niezwykle potrzebne lokalne inwestycje, które poprawiają jakość codziennego życia mieszkańców regionu  – mówi marszałek Grzegorz Macko.
 
Gmina Strzegom otrzymała w sumie 3 promesy. Pierwsza z nich o wartości 134 tys. zł wesprze budowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Stanowicach. Kolejna, o wartości 40 tys. zł, dofinansuje budowę wielofunkcyjnego boiska w miejscowości Rusko. Kwota 24,5 tys. zł zostanie przeznaczona na konserwacje rowu melioracyjnego w Strzegomiu.
 
fot.: FB/Gmina Strzegom
2023-05-24 15:37 911 gmina Strzegom, Urząd Marszałkowski, promesy

Komentarze

~Jaromir

A kiedy w końcu zrobią drogę na ul Św Jana dojazd do garaży

~taki z Morskiej

A kiedy wreszcie zrobicie ten mizerny kawałek ulicy Morskiej. Tu też mieszkają ludzie.Hallo obudźcie się burmistrze z tego imprezowego letargu.

~magaa

Ludzie, co wy, nie będzie żadnej Morskiej, ani Brzegowej pod SP3, ani żadnej innej, bo żaden "deweloper" nie kupił działki przy waszych ulicach, więc Dworczyk kasy już nie da...

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb