.
.

Goczałkowianie ruszyli na pomoc Monice! [FOTO]

"Dobro dajesz, dobro odbierasz" - pod takim hasłem odbył się festyn charytatywny na rzecz Moniki z Goczałkowa, która walczy z chorobą nowotworową. Szansą dla kobiety jest leczenie w opolskiej klinice, jednak nie podlega ono refundacji. Cel jest jednak coraz bliżej.
 
Monika Szymkiewicz-Cycoń ma dopiero 27 lat, jest młodą mamą i zamiast cieszyć się rodziną i darem macierzyństwa, prowadzi nierówną walkę z rakiem. Kobieta od 2019 roku zmagała się z nowotworem jajnika, który został usunięty, ale niestety dał przerzuty do żołądka.
 
- Spadł na mnie ogromny kamień. Po badaniach diagnostycznych okazało się że wróg jest na żołądku. Zaatakował z potężnej broni. Nowotwór złośliwy żołądka, 4 stopnia z przerzutami. Zaczęłam nierówną walkę, która trwa do dziś. Przeszłam 13 ciężkich cykli chemioterapii, teraz dodatkowo codziennie przyjmuje chemie w tabletkach, niestety przerzuty urosły i pojawiły się nowe w obrębie jamy brzusznej - mówi Monika Szymkiewicz-Cycoń.

Nadzieja pojawiła się po spotkaniu z doktorem Cezarym Judą z opolskiej kliniki Samarytanin. Lekarz zaproponował metodę leczenia, polegającą na podaniu m.in. chemii dootrzewnowej, dożylnej, leczeniu immunologicznemu, wlewom witaminowym oraz odpowiedniej suplementacji. Niestety NFZ nie refunduje tego leczenia.

- Prywatne leczenie, którego miesięczny koszt to 10 tysięcy złotych, a całość rozłożona w czasie może oscylować w granicach od 200 do 300 tysięcy złotych, to dla mnie kwota niewyobrażalnie wysoka i nierealna do zdobycia - dodaje młoda mama.

Mieszkańcy miejscowości, z której pochodzi Monika, postanowili zorganizować spontaniczny festyn charytatywny.  Konkursy, licytacje, domowe wypieki i koncert zespołu "Ślad" przyciągnęły mieszkańców z całej gminy Strzegom. Dobre serca ludzi i wiara w drugiego człowieka pozwoliły zbliżyć się do celu.

Obecnie na portalu pomagam.pl prowadzona jest zbiórka pieniędzy. Na koncie jest ponad 73 tys. zł (6.09.2020.), jednak to nadal za mało. Dowolnych wpłat można dokonać TUTAJ

Fot. Sebastian Tyniecki
2020-09-06 22:35 2390 Monika Szymkiewicz-Cycoń, nowotwór, pomoc, Goczałków, festyn

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb