Flagowiec Jaroszowian na finiszu!

Remiza strażacka, sala świetlicy wiejskiej, biblioteka z czytelnią oraz Klub Seniora wypełnią przestrzenie, które będą tworzyły Centrum Aktywności i Integracji Mieszkańców Wsi Jaroszów. Wielofunkcyjny budynek ma być oddany do użytku w czerwcu 2019 roku.

Centrum Aktywności i Integracji Mieszkańców Wsi Jaroszów to jednopiętrowy budynek, w którym na parterze będzie mieściła się remiza strażacka OSP Jaroszów wraz z infrastrukturą techniczno-socjalną, a także sala świetlicy wiejskiej. Na pierwszym piętrze znajdzie się biblioteka z czytelnią, punkty Opieki Społecznej i Informacji Kryzysowej.

W obiekcie będzie miał swoje miejsce także Klub Seniora. Pod koniec marca została podpisana umowa o dofinansowanie projektu kwotą 1,2 mln zł pochodzących z UE. W ramach środków powstanie niezbędna infrastruktura techniczna oraz zostanie zakupione wyposażenie do klubu tj. komputery, tablety, urządzenia do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych.

Budynek centrum będzie pozbawiony barier architektonicznych, posiadał windę oraz punkt z defibrylatorem AED wspomagającym reanimację osób, u których doszło do zatrzymania akcji serca.

Centrum Aktywności i Integracji Mieszkańców Wsi Jaroszów ma być oddane do użytku w czerwcu bieżącego roku.

2019-04-01 20:35 1096 Centrum Aktywności i Integracji Mieszkańców Wsi Jaroszów

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb